Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Koit Toome: nii ekstreemset asja, kui see Conchita lugu, polegi ma varem teinud

Koit Toome
Koit Toome Autor/allikas: ERR

Eilses ETV saates "Ringvaade" kandis Koit Toome ette tänavuse Eurovisiooni võidulaulu "Rise Like a Phoenix" ning tunnistas, et ta pole kunagi varem pidanud ühtegi laulu nii kiiresti selgeks õppima.

Veel pühapäeval oletas Koit, et katsub Conchita looga pärast õhtust esinemist tutvuda ning seda jõudumööda õppima asuda. "Eks ma öösel vaatan," lausus Koit optimistlikult, kuid päris seda plaani mööda asjalood ei kulgenud, sest esinemine jäi hilja peale ning koidu harjutamine lükkus tublisti edasi, kirjutab Õhtuleht.

"Esimest tekstivarianti, mis mulle saadeti, ei õnnestunud lihtsalt laulda – read ja silbid ei läinud kokku, aga eks teksti kirjutajalgi oli samamoodi vähe aega, kõigil oli ühtemoodi kiire," ütles Koit ja selgitas, et Wimbergi loodud sõnade esimene versioon ei osutunud lauldavaks ning see muutis eilse päeva joonelt pööraseks sahmerdamiseks.

Kogu toimetamine läks lausa palavikuliseks - tekst sai välja prinditud kümme minutit enne stuudiosse minekut ning nüüd võib Koit tunnistada, et kogu ettevõtmine oli muusikalises mõttes tõeliselt ekstreemne.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: