Fairtrade International Eestis jagab tunnustusmärke õiglase kaubanduse sõpradele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestis asuv Fairtrade International alustas õiglase kaubanduse tooteid kasutavate ettevõtete ja organisatsioonide tunnustamist märgiga "Õiglase kaubanduse sõber".

Fairtrade ehk õiglase kaubanduse põhiprintsiip on, et maailma säästva arengu huvides peab mistahes toote hind olema õiglases vastavuses tootmise kuludega.

"See märk on pigem tunnustus nendele ettevõtetele, kes erinevaid õiglase kaubanduse tooteid kasutavad või oma tootmises õiglase kaubanduse toorainet kasutavad. See on selleks, et tarbija oskaks üles leida neid, kes nende vastu huvi tunnevad," rääkis Fairtrade International esindaja Eestis Jaanus Välja "Terevisioonile" antud telefoniintervjuus.

Iga ettevõte, kes selle tunnustuse pälvib, saab vastava märgi paigaldada oma kodulehele panna, kasutada seda oma reklaammaterjalides, menüüdes või paigaldada uksele või aknale.

"Hetkel on välja antud umbes kümmekond märki, aga me oleme valmis lähiajal neid märke rohkesti veel välja andma ettevõtetele, kes seda soovivad," lisas Välja.

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: