Märt Avandi tahab aja maha võtta

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Märt Avandi mängufilmis "Vehkleja" Autor/allikas: Annika Haas

Märt Avandi tunnistab, et ei soovi enam endisel kombel tööd rügada ning soovib oma suure tööde ja tegemiste kuhja juures teatri- ja filminäitleja ning lauljana aja maha võtta.

"Ma tahan pidurdada seda tempot, see on liig,” tunnistas Avandi ajakirjale Pulss antud intervjuus.

Veebruaris Jeesuse-ikka jõudnud Avandi ütleb, et on juba mõnda aega mõelnud, et praeguses vanuses säärast töörügamist ja tormamist, mida lavakooli lõpetamise järel kümme aastat tehtud, enam ei jaksa. "Õieti, ilmselt isegi jaksaks, aga pole enam mõtet, ei taha enam.” Ja kui näitlejal kaob huvi ja tahtmine, ei ole kindlasti mõtet teha.

Avandi ütleb, et eks muidugi tule igas töövaldkonnas üleviskamist ette, on mõõnaperioodid ja lennukamad ajad, aga lihtsalt ei taha enam. "Olen pidurdanud ja pidurdanud,” räägib Märt, "vahel õnnestunult, vahel mitte.” Ja lõpuks on ikka neid otsi liiga palju.
"Olen palju valivamaks muutunud töö suhtes... ja mõtlikumaks elu suhtes,” ütleb Avandi.

Näitleja ütleb, et tahab edaspidi sada protsenti valida, mida teha, mida mitte. "Tahaks olla vaba mees,” räägib Avandi. Vabadus on mõistagi suhteline mõiste, aga midagi saab valida ju kindlasti.

Nii populaarne mees nagu Avandi Eestimaal on, on tal ju kindlalt ka positsiooni, et valikuid teha. Kuna aga kursakaaslane ja kamraad Ott Sepp tuleb teatavasti Vanemuisest ära, kas siis lõpeb selle hooajaga ka Märdi Draamateatri viisaastak ja näeme dünaamilist duot ehk enam koos helendaval ekraanil? Märt ütleb, et ei taha hetkel spekuleerida Draamateatri teemal ja "kindlasti ei saa minu tööd ja tulevik olema seotud eelkõige televisiooniga”.

Kas hüpe rahvusooperi Estonia kergelt meelelahutuslikku operetti "Savoy Ball” seelikukütti Mustafad kehastama oli puhtalt vaheldus? "Vahelduse mõttes tahtsin nuusutada, mis lõhn Estonia teatris on,” ütleb Avandi. "Nüüd siis tean!” No jah, mis lõhn oli?
"Kogemusi on nii ja naa, oli plusse, oli miinuseid,” arvab Avandi, et avantüür jäi aktivapoolele: "Seda mängime veel mitu aastat.”
Kuid never say never – Avandi annab isegi mõista, et ei pruugi elu lõpuni püünesid nühkida: "Ma ei ütle, et mängin niikaua, kui mind välja kantakse!”

No näete, Avandi võib ehk olla vaba mees varsti ka erakondadele värbamiseks. Või mis iganes!

Samas möönab Avandi, et Eestis on hea näitleja olla, siin jätkub publikut, võrreldes ülejäänud Euroopaga. "Mis puudutab mittemateriaalselt poolt, see teeb näitleja elu magusaks, materiaalse poole peal mitte ehk nii palju...”
Eestis, kus mängufilme tehakse harva, on Avandi saanud ikka päris palju filmides kaasa teha. Viimastest filmivõtetest "Vehklejas” on näitlejal väga hea tunne sees: "Erakordselt soe ja südamlik kogemus, ma olen väga tänulik,” räägib Märt, "ma olin ikkagi õpilane sellel võtteplatsil.” Märt ütleb, et selles valdkonnas on ta roheline. "Minu meelest õppisin ma päris palju, aga eks ole hiljem näha, kui hea see on.”

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: