Eesti disaini tutvustav näitus on esmakordselt Brüsselis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Narusk tõi turule käsitööna valmistatud trendika rattamudeli
Indrek Narusk tõi turule käsitööna valmistatud trendika rattamudeli Autor/allikas: http://www.edl.ee/

Brüsseli kesklinnas toimub tuntud disainigaleriis Design Vlaanderen (Kanselarijstraat 19) Eesti disaini ülevaatenäitus "Size Doesn't Matter".

Näitust näeb 24. aprillist 25. maini ja avamisele järgneval päeval saab seminari käigus tutvuda Eesti disaineritega ja kuulata lugusid selle Põhjamaa väikeriigi disaini arenguloost. Neli päeva on avatud galeriis ka Eesti Disaini Maja pop-up pood ning abivalmis disainerid on giidideks näituse eksponaatide tutvustamisel.

Eesti Disainerite liit on välja töötanud Eesti disaini välisriikides tutvustamiseks kontseptsiooni "Size Doesn't Matter", mis vastandab maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutuste rohkusele. Kollektsioon koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraažilistest toodetest, põhiliselt autoridisaini parimatest paladest ning innovaatilistest tööstustoodetest. Väljapanek sisaldab kodu sisustamisega seotud tooteid nagu sisustustekstiile, mööblit, valgusteid, keraamikat, klaasi aga ka rattaid, moeaksessuaare ning valikut pakendist ja raamatudisainist. Esindatud on ligi 60 disainerit, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui välismaal. Kollektsioon on põhjamaiselt karge - iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor.

"Eesti Disainerite liit loodab välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust, tutvustada Eesti kui kiiresti areneva disainimaa saavutusi ning luua võimalused Eesti tootedisaineritele võrgustumiseks ning rahvusvahelisele areenile jõudmiseks," ütles Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova. Nii ulatuslikku Eesti disaini väljapanekut pole viimastel aastatel välismaal nähtud. Viimane selline välisnäitus toimus Eesti Disainerite Liidu eestvedamisel 2008. aastal Stuttgartis.

Design Vlaanderen galerii esindaja Pia De Winter`i sõnul on alati rikastav kui teiste, võib-olla vähem tuntud disainimaade saavutusi näidatakse nende galeriis. "See annab võimaluse üksteist ja üksteise tööd tundma õppida, tutvuda erinevate maade disaini protsesside, struktuuride, tehnoloogia ja brändidega. Eesti on tõeliselt disaini armastav riik," märkis ta.

Vastukaaluks Brüsselis avatavale Eesti disainerite näitusele esitletakse kultuurivahetuse projekti raames sügisel Disainiööl Belgia disaini rändnäitust "Tales of Heroes“.

Eesti disaini näituse idee autor ja kuraator on Ilona Gurjanova, näituse kujundas Tõnis Vellama. Näitust toetab Kultuuriministeerium, Välisministeerium ja Eesti Kultuurkapital. Rändnäituse järgmine sihtkoht on Viin.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: