Curly Strings tuleb hooandjate abil välja särtsaka debüütalbumiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Curly Strings
Curly Strings Autor/allikas: Pressimaterjalid

Ansambel Curly Strings kogub Hooandjas raha, et anda välja oma debüütplaat ning muusikavideo loole "Kättemaks". Muuhulgas saavad projekti toetajad kingituseks kaasa ka bändimehe Jalmar Vabarna vanad kidrakeeled.

"Need said pandud väikese lisaväärtusena muudele asjadele. Ma olen tõesti kõik oma vanad kitarrikeeled alles hoidnud ja kunagi planeerisin nendest endale paruka teha," tunnistas Vabarna Menule.

Ta selgitas, et parukat veel tänaseks valminud ei ole, kuid oma 30. sünnipäevaks kavatseb ta selle siiski ära teha. "Mul on neid ikka kilekottide kaupa. Mul üks tuttav helistas ja tahtis minuga diili teha, et ta ei taha 35 euro eest kahte plaati, vaid hoopis vanu kidrakeeli," ütles Vabarna ja lisas, et muidugi oli ta sellega ka nõus.

Muusik selgitas, et kidrakeeled on taaskasutatavad ning ta paneb kokku paki, mida saab vajaduse korral uuesti käiku võtta.

Hooandjate abiga valmiva debüütalbumi nimeks saab "Üle ilma", sama nime kannab ka Curly Stringsi esimene hittlugu. Vabarna tunnistas, et plaadi väljaandmiseks ei ole paremat või halvemat aega, kuid esimese plaadi sünni nimel on ansambel juba pikalt tööd teinud.

"Me oleme materjali kokku saanud, see on meie kätes praegu parimas vormis," rääkis ta, miks Curly Strings just nüüd albumiga välja tuleb.

Hooandjat näeb Vabarna aga hea võimalusena kõigile nendele inimestele, kes pikisilmi uusi plaate ootavad. "Me valisime Hooandja sellepärast, et see on hea võimalus puuduolevat eelarvet täita. See ei ole kerjamise koht, vaid plaadi eelmüük," arvas ta.

Lisaks plaadile tahab bänd välja anda ka muusikavideo loole "Kättemaks". "Uus video tuleb näitlejate ja storyline'iga, see ei ole bändipõhine lugu, vaid pigem sõnade peale mängitud," kirjeldas muusik.

Ta kinnitas, et on ühte varianti videost näinud ning lõpptulemus saab olema lahe. "Me olime väga üllatunud, sest see tuleb suitsustes vintage värvides ja toredas kohas, lokatsiooniks on kõrts. Pilt on silmasõbralik, malbe ja mõjuv," rääkis Vabarna.

Plaat tuleb kevadel

Curly Stringsi Hooandja projekt on tänaseks kogunud juba üle saja hooandja, kolme päevaga saadi kokku 98 toetajat. "See on muidugi tubli saavutus, aga meil on veel pikk tee minna, sest küsime abi ka video väljaandmiseks, mis on vähemalt sama kulukas kui plaat," tõdes Vabarna.

Muusiku sõnul on bänd kahe aastaga tõestanud, et nende looming meeldib paljudele. "Meie fännibaas kasvab Facebookis iga päevaga. Me oleme pärimusmuusikud ja mingis mõttes ei tee me ainult pärimusmuusikat, meil on omalooming, mille võib liigitada ka popmuusika alla," selgitas ta.

Vabarna kinnitas, et kui Hooandjas raha kokku ei tule, siis plaaditegu pooleli ei jää, sest materjal on tegelikult juba lindis. "Pooleli ei jää midagi, ma arvan, et kõik, kes praeguseks on annetanud, saavad ühel või teisel moel selle plaadi niikuinii," lubas ta.

Debüütalbum "Üle ilma" tuleb küllaltki hoogne, sest seal kõlavad laulud on särtsakad ja kiired. "See ei ole lihtne muusika, mida me mängime, kui tempod on kõrged ja peab soolosid mängima nii, et need oleksid lahedad, peab ikka kõvasti harjutama ka."

Vabarna lisas, et plaadil kõlab peamiselt enda looming. "Meil on selle üle hea meel. Kogu plaat on praktiliselt meie enda looming, sinna me püüdlemegi," lausus ta.

Kui Curly Strings alustas, võeti esmalt šnitti ameerika pärimusmuusikast. "Sealt oleme me kasvanud välja enda loomingu sisse, selle bändiga on olnud tore kaks aastat," ütles Vabarna.

Albumi ja muusikavideo valmimist plaanib Curly Strings aprillikuusse, sama kuu lõpus toimuvad ka plaadiesitluskontserdid.

Curly Stringsi plaatitegu saab toetada Hooandjas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: