Heigo Rosin: pärast "Klassikatähtede" saadet ei taha publik enam saalist väljagi lasta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Löökpillimängija Heigo Rosin
Löökpillimängija Heigo Rosin Autor/allikas: ERR

Mullu "Klassikatähtede" saates kaasa löönud löökpillimängija Heigo Rosin tunnistab, et "Klassikatähed" andis talle väga palju ning võimalusel lööks ta sarnases projektis uuesti kaasa.

Heigo Rosin tunnistas Menule, et "Klassikatähtede" saatega kaasnenud tuntus on talle tublisti kasuks tulnud.

Esinemiskutseid palju

"See oli väga positiivne saade. Kontserdipakkumisi on mulle tulnud kordades rohkem kui enne seda. Umbes pool aastat enne "Klassikatähti" oli mul esimest korda tunne, et ma olen jala muusikamaastikul ukse vahele saanud. Pärast saadet tuli aga väga palju pakkumisi," rääkis Heigo.

"Klassikatäht Johan Randverega andsime hiljuti just kontserdi ja inimesed ei tahtnud meid lausa saalist ära lasta," muljetas ta.

Samuti peab ta "Klassikatähti" üldharivaks. "Mulle tundub, et ka maapiirkondade inimestele, kes ehk kuigi tihti kontserdisaali ei satu, andis see saade palju. See oli ideaalne võimalus tutvustada erinevaid pille ja muusikat," rääkis Heigo.

Palju pinget, kuid asi oli seda väärt

Nüüd "Klassikatähtede" saatele tagasi vaadates usub Heigo, et kõige raskem oli leida ja sobitada lühikesi muusikapalu. "Klassikalises muusikas on ju suurem osa paladest pikemad kui kolm minutit. Ja eks see oli väga pikk projekt ka ja väsitas omajagu. Ma mäletan, et pärast lõppkontserti oli umbes pool aastat selline tunne, et harjutamine ei lähe enam endise hooga," rääkis ta.

Pühapäeval alustavat "Klassikatähtede" uut hooaega ootab Heigo põnevusega. "Suuremat osa seal osalejatest ma ju tean ja eks neid on palju, kellele pöialt hoida." Siiski ei soostunud ta välja ütlema, kes on tema tänavused lemmikud.

Jääge enesekindlaks!

Saates osalejatel soovitab Heigo jääda enesekindlaks. "Kaamerat ei ole vaja karta. Aga ma arvan, et selle show-poolega ei peaks liiga üle pingutama. Natukene võiks ju seda teha, aga üldiselt peaks klassikaline muusika säilitama ka teatud akadeemilisust," selgitas ta.

Heigo tunnistab, et muusikat on raske hinnata ning seejuures loodab ta, et žürii pingutab kõvasti. "Kui kõik mängiksid üht viisi, oleks see ju oluliselt lihtsam. Paraku mängivad kõik erinevaid teoseid. Ma arvan, et žürii peaks jääma eriti professionaalseks. Võib-olla teleekraanil ei pea kõiki musti noote küll välja tooma, kuid hindamisel peaks seda kindlasti arvestama, sest kui muusik läheb pärast kontserdisaali ja mängib mustalt, siis kostab see ju niikuinii välja ja kõik saavad aru," ütles ta.

Osaleks isegi

"Aga ma arvan, et kindlasti ei tohiks kriitika jääda ühekülgseks. Kindlasti tuleb tuua välja ka positiivset, mis inimesi innustaks. Praegu on juba teada kaks žüriiliiget ja nemad on minu arust igati professionaalsed," lisas Heigo.

Kui Heigo Rosin saaks pakkumise lüüa kaasa "Klassikatähtedele" sarnases ettevõtmises, siis ta pikalt ei mõtleks. "Ma arvan küll, et lööks kaasa. Kindlasti ma teeksin palju asju nüüd teisiti, aga minu jaoks oli see väga hea kogemus. See karastas ikka tublisti," ütles  ta.

"Klassikatähtede" uus hooaeg stardib ETVs juba pühapäeval.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: