Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muttika, Johannsoni ja Kagge emotsioonid pärast Vasaloppetit: see oli lumepudrus orienteerumine

Johannson, Kagge ja Muttika Vasaloppetil
Johannson, Kagge ja Muttika Vasaloppetil Autor/allikas: Pressimaterjalid

ERRi suusaässad Jüri Muttika, Rasmus Kagge ja Roald Johannson läbisid eile edukalt Vasaloppeti maratoni kohtadega 7869, 9616 ja 10754. Muttika kinnitas, et tema jaoks sõit erilist pingutust ei nõudnudki.

"Suurepärane, muidugi olen rahul. Minu arust on Rootsis kilomeetrid lühemad. See, mida nemad 90-kilomeetriseks nimetavad, metsikult raskeks distantsiks, kus on kõigi aegade kõige raskemad olud, juubeli Vasaloppet. Minu jaoks oli see nagu mingisugune 30-kilomeetrine lõbus jalutuskäik Pirita metsas," kommenteeris Muttika Menule, et oleks veel 30 kilomeetrit tahtnud täiskiirusel edasi sprintida.

Johannsson ja Kagge kinnitasid, et nii lihtne see distants siiski polnud, sest lumeolud olid Vasaloppetil pea sama kehvad kui Eestis enne ärajäänud Tartu maratoni. Kagge sõnul oli kohati tunne, nagu ta oleks hoopis veesuuska sõitnud.

"Muttika võib siin ülbitseda, aga rada oli erakordselt raske. Seda räägivad kõik hundid, see oli püdel lumepuder, mille sees pidi tatsama. Mina ei nimeta seda suusatamiseks, vaid see oli lumepudrus orienteerumine," tunnistas Johannson.

Muttika selgitas, et temale oli maraton nii lihtne, sest on kolm aastat järjest suusatanud. "Mitte ainult talvel, vaid ka suvel. Vorm on see, et ma nautisin kõiki üheksat tundi," ütles Muttika.

Ta lisas, et muidugi ei sõitnud ta seal rajal, kus kästi, vaid seal, kus suusk libises. "Kõige huvitavam, mis seal oli, oli see, et kõik supersportlased võtsid kõiki tõuse töö ja vaevaga ja laskumistel puhkasid. Mina tegin vastupidi - ma tõusudel puhkasin, vaatasin loodust ja laskumistel tegin tööd," rääkis ta.

Kagge sõnul oli emotsionaalsel tasandil tegemist ühe tema spordielu tipphetkega. "Ma soovitan seda kogeda ja järele proovida kõigil, kellel on vähegi viitsimist ketsid kunagi jalga ajada ja sporti tegema hakata. Nende hetkede nimel tasub elada," ütles Kagge, kes loodab järgmisel korral ajada oma vormikõvera nii kõrgele, et ma suudaks teha sõitu, mis lõppeb medaliga.

Amatöörmedali saavad Vasaloppetil nimelt kõik, kelle aeg jääb võitja 1,5kordse aja sisse.

Ka Johannson jäi sõiduga rahule ning lisas, et läheks Vasaloppetile tagasi, kuid seda parema ettevalmistusega. "Inimene on kõigeks võimeline, isegi minusugune amatöör, kes seab endale sihi ja eesmärgi, siis on siin elus kõik võimalik. Tuleb ainult iseendasse uskuda, teha tööd ja liikuda oma unistuste poole," ütles Johannson.

Muttika lõpetas ajaga 09.08.42, Kagge ajaga 10.20.11 ja Johannson ajaga 11.39.23. Tagasi Eestisse jõuavad suusaässad homme.

Täna aga on meeste pilgud pööratud juba Itaaliasse, kus toimub legendaarne Marcialonga maraton. Vasaloppetile tahavad nad tagasi minna kümne aasta pärast, kui toimub ajalooline, järjekorras 100. maraton.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: