Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

René Vilbre: ma usun, et "Vanamehest" saab rahvuskangelane

Tänases "Ringvaates" rääkisid Eesti Laulude vaheklippide valmimisest režissöör René Vilbre, näitleja ja stsenarist Mikk Mägi ja režissöör Peeter Ritso ning kõik nad tunnistasid, et "Vanamehe" videolõikude valmimine oli paras katsumus. 

"Igal aastal oleme me Eesti Laulu vaheklippides uurinud eestlasi ja eestlust. Ka sel aastal hakkasime üsna varakult mõtlema, mida näidata vaheklippides ja kuidas seostada sellega eestlasi," rääkis René Vilbre "Vanamehe" tagamaadest. "See kontseptsioon tuli mõni kuu tagasi ja mõtlesime, et teeme seda läbi vanasõnade."

Vilbre selgitas, et ühel ööl lihtsalt plahvatas tal peas sõna "vanamees" - enne oli ta näinud "Vanamehe" multikaid Youtube'ist. Nii hakkaski idee üha enam küpsema. 

"Alguses see ei olnud animatsioon, vaid tegime omavahelnalja.  Peeter tegi suitsunurgas Vanamehe nalja ja sealt hakkas see levima," rääkis Mikk Mägi.

Nüüdseks on aga ideest saanud reaalsus ja Eesti Laulu finaalis pääseb ekraanile kümme vanasõna ja kümme klippi. "Hästi kiire oli. Ma pole kunagi varem pidanud nii kiiresti tegema. Tavaliselt oleme kuu ajaga teinud minutilise klipi," rääkisid Ritso ja Mägi.

 "Ma andsin poistele mission impossible'i," ütles Vilbre ja lisas, et poisid said sellega kenasti hakkama.

Klippide autorid rääkisid, et ideed sündisid ajurünnaku käigus ja sõprade hulgas on need juba rohkesti nalja pakkunud.

Kui üldiselt on "Vanamehe" naljad üsna kanged, siis Eesti Laulu jaoks said need leebema kuue.

"Me ei tsenseerinud, aga me toimetasime. Need, kes vaatavad Youtube’ist seda multikat, saavad hardcore emotsiooni. Meil on ta selline softcore. Tegu on omast küljest uue laine huumoriga," ütles Vilbre.

Suurt kriitikat Vilbre ei karda. "Ma olen alati riielda saanud. Me oleme teinud neid vahekippe kuus aastat ja me oleme alati riielda saanud. Aga me oleme ka alati kiita saanud. Niimoodi 50-50 ma arvan, et me saame kiita, aga me saame ka laita," ütles ta.

Seejuures meenutas ta juba legendiks tõusnud "Kivipallurit" ja tunnistas, et sama menu tabab loodetavasti ka "Vanameest". "Ma usun, et ka vanamees saab rahvuskangelaseks," ütles Vilbre.

 

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: