Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Laulul sütitab televaatajaid musta huumoriga Vanamees

Klipp Vanamehe Multikast
Klipp Vanamehe Multikast Autor/allikas: Youtube

Internetiringkondades kultuspersooniks tõusnud Vanamees teeb oma debüüdi teleekraanil ning naelutab vaatajad televiisorite ette juba sel laupäeval Eesti Laulu finaalis.

Eesti Laulu huumorisketšid on alati kirgi kütnud ja tähelelapanu võitnud ning ETV pearežissöör Rene Vilbre tõdes Menule, et igal aastal on proovitud erinevate näitlejate abiga uurida eestlast ja eestlust.

"Küll kodumaise pilguga, küll läbi välismaise prisma. Iga kord oleme olnud üllatunud ja leidnud iseenestes uusi külgi, mida muigelsui analüüsida," selgitas Vilbre.

Selgi aastal on Eesti Laul eestlastega ja eestlusega ühel lainel. Möödunud pärandiaasta jälgedes võttis saatetiim ette hiigelpaksu vanasõnade raamatu ja end sealt läbi närides leidsid nad hulga kuldseid ja iidseid tarkusi, mida vanarahvas erinevates olukordades kasutata suvatses.

"Võtsime peotäie vanu sõnu ja andsime need kõik ühele mehele, Vanamehele! Läbi tema pilgu said erinevad vanasõnad uue kuue ja mõned uue tähendusegi. Näiteks, kuidas tõlgendada tänapäeval vanasõna - "Vana mõrd on enam kui vastne püss!" Vaevalt mõte kalapüügi- või jahivahendite poole tikub," arvas Vilbre.

Vanamees on internetiringkondades juba tuntud kultuspersoon, tema tegemisi on jälginud kümned tuhanded fännid. Tema vaim võib sekundiga pehmest naljast supermusta huumorisse kalduda, kuid ometi on temas midagi väga eestlaslikku.

"Vanamehe madal laup ja erkordselt nüri pilk sütitab kire ka kõige tuimemas televaatajas," kinnitas Vilbre.

Vanamehe multika põhitegijad on noored filmimehed Mikk Mägi ja Peeter Ritso. Nad julgevad elu vaadata väga teravate nurkade alt. Vilbre tõdes, et kuigi vahel võib selline julge lähenemine ehmatatagi, jääb see siiski vaimukaks.

"Me loodame, et sketšid rahvale meeldivad ja suudame inimesi naerutada. Klipid tulid päris erineva temaatika ja huumoriga. Sealt leiab kindlasti igaüks endale midagi. Vanamehe lood tulevad meil siirast kohast ja üpriski filtreerimata, me loodame, et inimesed hindavad seda," kommenteerisid noored filmimehed.

Mägi ja Ritso lisasid, et kuigi neil on võimaluse üle väga hea meel, oli asja juures ka keerulisemaid hetki, näiteks ajagraafik.

"Kui me muidu oleme teinud kuu ajaga umbes minuti jagu animatsiooni, siis nüüd oli vaja teha paari nädalaga lausa kümme. Abiks oli see, et Rene Vilbre andis meile kohe ülesande, et iga sketši puändiks peab olema vanasõna. See tekitas asjale mingi kindla raami," selgitasid poisid.

Multikates tsenseeriti Eesti Laulu tarbeks ära vaid üks episood, nii et filmitegijad sisu osas mingeid suuri mööndusi tegema ei pidanud. "Seda tsenseeritud lugu on võimalik peale Eesti Laulu finaali meie Youtube'i kanalis vaadata," vihjasid noormehed.

Mägi ja Ritso ei välista, et ehk murrab Vanamees kunagi ka välismaale. "Kõik on võimalik. Põhiline on see, et sa usuksid Vanamehe Multikasse!"

Kes laupäeval Eesti Laulu ajal Vanamehe uusi klippe kuidagi oodata ei malda, siis nende rõõmuks avaldab Menu saates esitlusele tulevad klipid juba ca tund aega varem ehk kell 22.00!


Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: