Filmimuuseum kostitab tasuta Läti filmide õhtuga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Youtube

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumis linastuvad 2014. aastal kord kvartalis Ida-Euroopa ajalooteemalised mängufilmid, esimesena tutvustatakse naaberriigi Läti uuemaid filme. Üritus on kõikidele huvilistele tasuta.

Laupäeval, 1. märtsil ja pühapäeval, 2. märtsil kell 13 linastuvad Maarjamäe lossi kinosaalis Läti režissööri Aigars Grauba ajaloolised mängufilmid, teatab filmimuuseum.

1. märtsil linastuv mängufilm "Riia kaitsjad" on 2007. aastal valminud Läti režissööri Aigars Grauba heroiline ja visuaalset mõjus mängufilm.

Film räägib 1919. aasta sündmustest, kui noor Läti Vabariik kaitses oma pealinna vaenulike Saksa ning Vene vägede eest, säilitamaks oma iseseisvust. Juba viiendal nädalal pärast esilinastust oli film muutunud kõige vaadatumaks läti filmiks, mis on toodetud pärast taasiseseisvumist 1991. aastal. Selleks ajaks oli filmi vaadanud  juba 123 000 inimest.

2. märtsil linastuv "Unistuste meeskond 1935" on Läti režissööri Aigars Grauba 2012. aastal valminud tragikoomiline mängufilm.

Film jutustab esimestest Euroopa meistrivõistlustest korvpallis, mis toimusid Genfis. Üritust korraldas FIBA, äsja asutatud rahvusvaheline korvpalli organisatsioon ja Euroopa riikide meeskonnad hakkasid esimest korda omavahel mängima. Läti treener Valdemārs Baumanis on veendunud, et ta suudab kokku panna meeskonna ja saata selle Genfi. Oma teekonnal tekib treeneril mitmeid probleeme, kuid peab lõpuks tõdema, et nii triumf kui ka kaotus on osa mängust. Baumanise sihikindlus saab tasutud, kui tundmatu korvpallimeeskond Lätist võidab kõik Euroopa konkurendid.

Sissepääs filmiüritusele on prii.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: