Kiviõli Seikluskeskuses avati Baltimaade suurim lumelauapark ({{commentsTotal}})

Kelly Sildaru Kiviõli Seikluskeskuse lumelauapargi avamisel.
Kelly Sildaru Kiviõli Seikluskeskuse lumelauapargi avamisel. Autor/allikas: Gregor Jürna

Kiviõli Seikluskeskuses avati täna Baltimaade suurim lumelauapark, mis võimaldab seal veebruari lõpus korraldada seni Eesti suurima rahvusvahelise lumelauavõistluse.

Starmani lumelauapargi avasid pidulikult seikluskeskuse juhatuse liige Janek Maar, Starmani juhatuse liige Hanno Liiva ning Eesti 2018. aasta olümpialootus, freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kes katsetas esimesena lumepargi profirada, teatas keskus.

Janek Maari sõnul on lumelauapargi kõrguste vahe Balti riikides olemasolevate parkide seas suurim ning rajad pikimad. See lubab tema sõnul ehitada suuremaid hüppeid, mis võimaldavad sooritada tehniliselt raskemaid trikke ning korraldada siin rahvusvahelisi võistlusi.

Hanno Liiva ütles, et Starman otsustas toetada lumelauapargi rajamist, sest lumelaua pargisõit on sel aastal esimest korda olümpiakavas ning Eestis on sellel alal suur tulevikupotentsiaal.

Starmani lumelauapark koosneb kolmest erineva raskustasemega liinist: professionaalidele, edasijõudnutele ja algajatele. Profiliini hüpete pikkused äratõukest maandumiseni on näiteks 10-12 ja 15-18 meetrit.

Lumelauapargi on disaininud ja valmis ehitanud Baltic Snowpark Agency, kes on ehitanud enamiku arvestatavaid lumeparke Baltimaades ja hulgaliselt ka Euroopas. Lumelauapargi trampliine asub hooldama lumelaudur Mario Visnap, kes on mitmekordne Eesti meister.

Veebruari lõpus toimub Starmani lumelauapargis Eestis seniste aegade suurim rahvusvaheline lumelauavõistlus.

Kiviõli Seikluskeskus avas 2014. aasta talvehooaja 18. jaanuaril. Keskuses töötavad suusa- ja lumelaualaenutus, kohvik ja saunad, avatud on 400-meetrine ning 600-meetrine rada ning nüüdsest ka Baltimaade suurim lumelauapark.

SA Kiviõli Seikluskeskus on vana tuhamäe ümberkujundamise tulemusena loodud ainulaadne suusa-, moto-, ratta-, seiklus- ja tervisespordikeskus kogu Läänemere piirkonnas. Keskusesse on rajatud Eesti pikimad, kuni 700-meetrised mäesuusanõlvad koos rahvusvahelistele nõuetele vastava lumelauapargiga.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: