Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mait Maltis Eurovisioonist: ma väga ei himusta sinna

Laulja Mait Maltis rääkis Menule, et kui õnn peaks naeratama ja tema laul osutub Eesti Laulu võitjaks ning ees ootab Eurovisioon, lööks see sassi kogu tema elu.

See, et kolm Maltist koos lavale astuvad, ei ole kuigi harukordne. "Igasugused tuurid ja kontserdid teeme ikka kolmekesi," rääkis Mait Menule ja tunnistas, et poegadega on hea koos musitseerida. "Üks veri voolab sees. Tunnetame end pilgust. Me ei pea midagi ütlema, me teame juba, mis järgnevalt toimuma hakkab," selgitas ta.

Eesti Laulul osalemine on Mait Maltisele omamoodi väljakutse. "Ma olen laval olnud 45 aastat, aga esimest korda osalen lauluvõistlusel, vanas eas veel. Kahtlemata on ta prestiižne üritus," rääkis Maltis. 

Pole Eurovisioonist unistanud

Kuigi juba aastakümnete eest said paljud lauljad oma repertuaarile lisa just Eurovisioonilt, ei ole Maltis kunagi seal osalemisest fantaseerinud. "Kindlasti mitte, ma ei ole kunagi sellise asja peale mõelnudki," tunnistas ta.

Eurovisoon tooks Maidu ellu rohkesti ümberkorraldusi. "Kui ma nüüd hästi aus olen, siis kui ma sinna peaks minema, siis see lööb mul tavaelu kõik pea peale. Ma siiralt ütlen, et ma eriti ei himusta sinna," ütles Maltis. "Tavaelu logistika läheb sassi. Mul on ju väiksed lapsed, neid on vaja kooli viia. Abikaasa käib tööl ja päev läbi teda ei ole. Siis tuleks järsku üle öö kõik ümber mängida, ma ei mõtle sellele praegu," selgitas ta.

Maltis tunnistas, et tema osalemine Eesti Laulul tuli paljudele üllatusena. "Kui Jakko laulu kirjutas, ta ei kirjutanudki seda Eesti Laulu jaoks, ta lihtsalt kirjutas mulle uue laulu. Laulsime ta stuudios linti ära. Siis läks natuke aega mööda ja ta helistas mulle ja ütles, et tead, see laul läks Eesti Laulu," rääksi Maltis.

Teisi poolfinaliste on Mait Maltis jälginud põgusalt ning teiste hulgast on talle enim silma paistnud ansambel Traffic.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: