Loore Martma: muusika on minu esimene keel ja sõnavara ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Loore Martma tuli välja soololavastusega
Loore Martma tuli välja soololavastusega "Soolo" Autor/allikas: Jana Solom

Von Krahli teatri näitleja ja muusikaline juht Loore Martma toob teatri Külgkorvis vaatajate ette oma esimese soololavastuse "Soolo".

Martma kinnitas "Vikerhommikus", et "Soolo" ei viita kindlasti egotripile. "See on väga raske, olla iseendaga proovisaalis ja mängida seda mängu, et ma pean olema ühel hetkel looja ja vaataja positsioonil. Ma ei usu, et tegemist on egotripiga," lausus ta.

Kogu lavastuse taga on Martma sõnul tegelikult hoopis muusikaline põhjus. "Kui ma võin nii väita, siis muusika on minu esimene keel ja sõnavara, sealt see ka tuleb," tõdes noor näitleja.

Lavastus keskendubki võimalikult vähe sõnalisele osale ning rõhk on pööratud helidele.
"Soolo" käsitleb kolme väikest teemat, mis käsikäes liiguvad.

"Esimene on see, kuidas iseennast mitte ära unustada," ütles Martma. Ta lisas, et teise teemana analüüsib lavastus mängu ja mänguelemente rituaalina ja kolmas alateema on balansi leidmine mõistuse ja südame vahel. "Täna oleme me infovoo alla mattunud ja oma südant on raske kuulata. Kuidas siis tasakaalu leida, et kõik hästi oleks," rääkis Martma. Ühtlasi tunnistas näitleja, et kõik teemad, mida "Soolos" analüüsitakse, on tema jaoks väga isiklikud.

Unistab lavastusest ühele inimesele

Martma soololavastust pääseb korraga vaatama vaid 12 inimest. "Jah, 12 inimest on väga märgiline," selgitas ta.

Kuna lavastus tuleb välja just Von Krahli teatri Külgkorvi raames, siis annab see talle kui näitlejale võimaluse katsetada erinevate teemade ja vormidega.

"Mul on siiamaani kuklas mõte, et kunagi tahaksin teha lavastuse vaid ühele inimesele," lisas ta.

Viimase kahe aasta jooksul on lavastustega Külgkorvis välja tulnud ka teised Von Krahli teatri näitlejad Jim Ahilevi, Mari Pokinen, Liis Lindmaa ja Ivo Reinok. "Ühel hetkel tundsin mina, et mul on nüüd ka midagi," selgitas Martma.

"Soolo" esietendused on 9. ja 10. detsembril Von Krahli teatri proovisaalis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: