Päkapikud leidsid sussi seest 1000 lapse jõulusoovid ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: PM/Scanpix

Viiendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita.

Jõulusoovide puu projektiga koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule. Tänavu on jõulupuul enam kui 1000 lapse jõulusoovid ning lisaks asenduskodude peremajade soovid, teatavad korraldajad.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi ütleb, et turva- või asenduskodu lapsed on täiesti tavalised lapsed oma tavaliste soovidega: "Kutsume sellel aastal kõiki üles oma jõulusoove võimalikult täpselt läbi mõtlema. Oleme seda palunud teha lastel, kuid see üleskutse laieneb kõigile. Jõulurõõm on täiuslik, kui jõulukuuse all täituvad soovid, millest on pikaajaliselt rõõmu või kasu. 1000 last on oma soovi hästi läbi mõelnud ja headel inimestel on nüüd võimalus oma laste ja perekonna kõrval kinkida ehedat jõulurõõmu ka lapsele, keda ta ei tunne.“

Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetab heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Toimetaja: Silver KuusikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: