Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Selgusid Vikipeedia Tammsaare-teemalise võistluse võitjad

"Tõde ja õigus" kuulub A.H. Tammsaare loomingu kullafondi. Autor/allikas: ERR

Eile kuulutati Tammsaare muuseumi sügiskonverentsil välja ka Tammsaare-teemalise Vikipeedia võistluse võitjad.

Võistlus kuulutati välja 30. augustil ning selle eesmärk oli Tammsaare isiku ja loominguga seotud lehekülgede täiendamine ja alalehtede loomine Vikipeedia keskkonnas.

"Kuna suurem osa inimesi ammutab oma esmase info Internetist, peame oluliseks, et Vikipeedia leht, mis nii-öelda googeldamisel kõigepealt ette tuleb, oleks täidetud usaldusväärse infoga. Ning et seda oleks piisavalt palju, et inimesel sellest abi oleks,” selgitas Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vaino.

Vikipeedia esindaja Ave-Maria Mõistliku sõnul läks võistlus korda. "Lehekülg on põhjalikum, loodud on hulk teoste kohta käivaid alalehti ning tegelaste kohta käivaid alalehti. Et olla kindel, kas lehtedel olev info on ikka usaldusväärne, on Tammsaare muuseum lubanud lähitulevikus kõik lehed ka ise veel kord üle vaadata.“

Ajavahemikus 30. august – 12. november 2013 täiendas Tammsaare-teemalisi lehti 20 kasutajat, kuid osa neist ei registreerinud end ning jäid seega võistluselt kõrvale. Registreeritud kasutajaid oli 13.

Kõige tublimatena paistsid silma nimede Bioneer1 ja Estsiiri all tegutsenud kasutajad, kes kuulutati ka võistluse võitjateks.

Kasutajanimede taga olid Margus Mägi ja Siiri Pärkson. Mõlemad võistlejad said preemiaks fotosessiooni Tammsaare ajaloolises korteris, audioraamatu "Tõde ja õigus I" ning meene Vikipeedialt.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: