Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu naiskoor Emajõe Laulikud tähistab 10. sünnipäeva

Emajõe Laulikud
Emajõe Laulikud Autor/allikas: PM/Scanpix

Emajõe Laulikud tähistavad Tartu Ülikooli aulas 7. detsembril kell 17 algava kontserdiga "Tähelaev" oma 10. sünnipäeva.

Koori juhatab peadirigent Vilve Maide, kes on naiskooriga töötanud alates selle loomisest 2003. aastal, teatavad Emajõe Laulikud.

Juubelikontserdil annab naiskoor värvika tagasivaate oma kümnele tegevusaastale, pakkudes kuulajatele võimalust näha koori erinevaid tahke. Kontserdi õnnestumise nimel on kooriga töötanud ka koormeister Mariell Piispea ning liikumisjuht Jaanus Randma. Kontsertmeister on Inna Samuilov.

Kontserdi esimeses pooles kõlavad E. Mägi ja V. Tormise rahvalauluseaded, teises pooles kõlab O. Ehala, G. Podelski, K. Nystedti, J. Busto, M. Makaroffi ja G. Bizet’ looming.

Esmaettekandena  saab kuulda noore väliseestlasest helilooja Riho Esko Maimetsa teost "Sa mulle seleta". Uudisteos on pühendatud Emajõe Laulikutele juubeli puhul.

Lisaks lauludele esitatakse vahelugemisi selle ühiskondlikult aktiivse ja ideejulge naiskoori sünniloost ning tegusatest aastatest.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: