Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Priit Kuulberg: Gunnar Graps oli oma ajas täiesti enneolematu nähtus

Gunnar Graps
Gunnar Graps Autor/allikas: ERR

Täna tähistaks üks Eesti omanäolisemaid muusikuid, Gunnar Graps, oma 62. sünnipäeva. Grapsi bändikaaslane, muusik Priit Kuulberg, meenutas Gunnar Grapsi ja ühist lavateed.

Priit Kuulberg kohtus Gunnar Grapsiga 1960. aastate lõpul Eesti Televisiooni noortesaates.

"Graps oli siis juba staar. Olin teda juba kuulnud, mina ise siis veel tuntud ei olnud. Eks ta ikka vaatas alguses ülalt alla, aga kui juba musitseerinud olime, siis see muutus üsna kiiresti," meenutas Kuulberg esimesi kokkupuuteid Gunnar Grapsiga Vikerraadio saates "Stuudios on...".

1970. aastate keskel musitseerisid Graps ja Kuulberg koos ansamblis Magnetic Band.

Vaieldamatult omanäoline Raudmees

Kuulbergi sõnul oli Graps oma ajal teistest selgelt eristuv. "Ta tegi sellist raju muusikat, toona oli see vägagi enneolematu. Meil siin valitses siis ju estraad, aga Graps ei tahtnud sellest kuuldagi. Tema tegi ise muusikat, just sellist, mis talle meeldis. Selles osas oli ta ikka väga nõudlik ja järelandmatu, võib-olla just seepärast keegi temaga väga kaua bändis ei püsinud. Eriti soojalt võeti teda toona Venemaal vastu, see muusika oli siis midagi täiesti enneolematut," rääkis Kuulberg.

Samamoodi oli Gunnar Grapsi trumbiks ülimalt omanäoline hääl. "Sellise kõrge meeshäälega ju keegi teine siis ei laulnud," meenutas Kuulberg.

Kinnine lüürik

Eraelus oli Gunnar Graps Priit Kuulbergi sõnul võrdlemisi kinnine inimene ja elas emotsioone pigem sissepoole.

Gunnar Graps lõi aastakümnete jooksul hulga surematuid laule, mida mängitakse sageli veel siiani. Mõnigi neist on saanud nüüdseks ka uue kuue. Priit Kuulbergi sõnul pakuvad aga erilist elamust Grapsi lüürilisemad laulud. Näiteks võib siin tuua 1980. aastate algusest pärineva loo "Pajud on urvas".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: