Mihkel Poll: soolokontsert on muusiku portree iseendast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pianist Mihkel Poll
Pianist Mihkel Poll Autor/allikas: ERR

Täna õhtul avab pianist Mihkel Poll Eesti Kontserdi uue sarja "Pianisti portree" ning ta rääkis sellest lähemalt ka Klassikaraadiole.

Mihkel Pollil on au astuda üles uue kontserdisarja avakontserdil. Tegelikult on ta seal kõlava kavaga aga tuttav juba varem ning see on kõlanud nii Tartus, Pärnus, Jõhvis kui ka Haapsalus, vahendas Klassikaraadio saade "Delta".

Mängib iseendast portree

Polli sõnul on kontserdisari saanud igati sümboolse ja teemakohase pealkirja. "See on selles mõttes õige pealkiri, et üks soolokontsert ongi tegelikult portree, mille pianist endast maalib. Enam laiahaardelisemat portreed ei saakski teha, mis puudutab muusikapoolt. Ka väljaspool seda sarja - iga kontsert, mille sa teed, ongi ju sinu portree ja annab edasi seda, mida sa tahad öelda," selgitas Poll.

"Muidugi kavad on erinevad ja saalid on erinevad, aga soolokontsert ongi selline kõige suurem loominguline väljaütlemine, mida üks instrumentalist saab teha. See, mida sa tahad öelda, peab olema nii läbi mõeldud ja tunnetatud, et sa suudaksid seda täiesti õigustatult esitada," lisas ta.

Südamelähedane muusika

Muusika, mis tänasel kontserdil kõlab, on ka Pollile endale südamelähedane. "Romantilisel ajastul oli kombeks, et mängiti hästi palju enda muusikat. interpreedi ja helilooja isik oli hästi läbi põimunud. See kava on saanud mitmekülgne. Esimeses pooles on 19. sajandi muusika, teises pooles 20. ja 21. sajandi muusika. Ma tahaks loota, et need teosed on kõik sellised, mille kaudu ma saan end kõige paremini portreteerida," rääkis Poll.

Õhtusel kontserdil kõlavad Mihkel Polli esituses F. Liszti "Ballaad nr 2 h-moll",
Johannes Brahmsi "Sonaat nr 1 C-duur op. 1", George Enescu' "Sonaat nr 1 fis-moll op. 24 nr 1" ja Béla Bartóki “Vabas õhus”.

Kontsert toimub Estonia kontserdisaalis ning algab kell 19.00.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: