Muuseum peab Dali teose varastamise põhjuseks meedia liigset tähelepanu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Pärnu uue kunsti muuseumis üleval olnud Salvador Dali  näituselt varastati üks Hispaania suurmeistri teostest. Kullatud plaadile pressitud "Fuente de vida" viidi muuseumigaleriist minema 3. oktoobri õhtul. Vargust uurib politsei.

Pärnu uue kunsti muuseumis septembri alguses avatud Hispaania suurmeistri Svador Dali graafika ja väikevormide näituselt varastati 3. oktoobril  kullatud plaat "Elu allikas". Uue kunsti muuseumi juhi Mark Soosaare arvates peitub varguse põhjus liigses meedia tähelepanus sellele, et muuseumi turvaseadmed  ei pruugi olla piisavad. Turvakaalutlustel ei räägitud avalikkusele vargusest ka varem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siiani ei rääkinud me lihtsalt ühel lihtsal põhjusel, me ei tahtnud kollast ajakirjandust liigselt nuumata. No mis turvaseadmetesse puutub, siis aastal 2002, kui see maja ümber ehitati, said siia kõige moodsamad turvaseadmed muretsetud," rääkis Pärnu uue kunsti muuseumi juht Mark Soosaar.

Varastatud teose väärtuseks  hinnatakse  2100 eurot.  Soosaare sõnutsi kunstimaailm selle varguse tõttu palju ei kaotanud.

"Tegemist oli üsna suuretiraažiliste teoste näitusega, näiteks sellesama teose, mis on siis metallpreleefia, sugugi mitte kullast vaid õhukese kullakihiga ainult kaetud. Tiraaži number oli 788," rääkis Soosaar.

Soosaar ütles et kõik näitusel eksponeeritud Dali teosed olid sertifitseeritud, seega ei ole põhjust kahelda nende originaalsuses. Seda sama Dali näitust on pakutud ka Pärnu Muuseumile, kus koostööst keelduti - näitust vahendanud  kunstiseltsiseltsi taust ei tundunud  piisavalt usaldusväärne.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: