Eesti Kunstimuuseumi kullafondi lisandub neljas postmark ({{commentsTotal}})

Elmar Kitse maal
Elmar Kitse maal "Peale lõunat" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Täna esitletakse Kumus Eesti Kunstimuuseumi kullafondi seeria neljandat postmarki, millel on kujutatud Elmar Kitse maal "Peale lõunat".

Lembit Lõhmuse kujundatud margiga tähistatakse Eesti Kunstimuuseumi 94. sünnipäeva. Traditsiooniliselt on esitlusel kasutusel esimese päeva tempel ja ilmub esimese päeva ümbrik, mille saab Kumus kohe ka postitada, teatab EKM Kunstisõprade selts.

"Elmar Kits kujunes tänu oma jõulisele andekusele sõjajärgse kunsti üheks olulisemaks loojaks. Ta oli võimeline töötama mitmes laadis, nii pehmes lüürilises impressioonide maailmas kui ka realistliku käsitlusviisi kaanoneid arvestades. Oluliseks kujunesid tema katsetused kubistliku deformatsiooniga – need tööd kuuluvad eesti sõjajärgse modernismi tippude hulka,“ kirjeldas Eesti Kunstimuuseumi direktor Sirje Helme.

Tänavu aprillis möödus Elmar Kitse sünnist sada aastat. Elmar Kitse maaliga postmark on Eesti Kunstimuuseumi kullafondi seeria neljas kunstimark. Margi tiraaž on 50 000 eksemplari, ühe margi hind on 1,10 €. Margipoognal on kaheksa marki, poogna keskel on kupong Elmar Kitse maalist "Peale lõunat“.

Eelmisel aastal oli Eesti Kunstimuuseumi kullafondi margil fragment Lepo Mikko maalist "Natüürmort mandoliiniga“, 2011. aastal Henn Roode maali "Turg (Lilleturg)“ osaline repro ja 2010. aastal Nikolai Triigi maali "Lennuk“ osaline repro.

Toimetaja: Silver KuusikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: