Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänavune Priit Pärna animafilmide festival paistab silma laia haardega

Autor/allikas: ERR

Juba teist korda peetakse filmirežissöör Priit Pärna sünnilinnas Tapal animafilmifestivali. See on lastele mõeldud filmisündmus, mille oluline osa ongi kooliõpilastele animafilmide tegemise õpetamine. Täna tehtigi sellega algust.

Kooliõpilastele animatsiooni algtõdede õpetamisel on peen nimi - Animatsiooniakadeemia. Täna oli Tapa Gümnaasiumi aulas koos esimene grupp õpilasi, kokku saab nelja päeva jooksul koolitust 80 last Viru-, Järva- ja Harjumaalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võrreldes eelmisel aastal asetleidnud festivaliga on tänavune märgatavalt laiahaardelisem, jõudes näiteks Tartusse ning lisaks koolidele ka Edelaraudtee rongidesse ja Kirde Kaitseringkonda. Kaitsevägi ja raudtee on Tapa sümbolid.

"See oli tõesti üks ideesid, et Tapa kaks põhilist sümbolit panna festivali teenistusse," ütles festivali korraldaja Indrek Jurtšenko.

Animafilmi maailm on tänapäeval oluline nii lastele kui ka täiskasvanutele. "Ma arvan, et see on oluline, eriti internetiajastul, et lapsed saaksisd aru, kuidas miski asi animatsioonis liigub," ütles Animafilmi lastestuudio juhataja Sondra Erik.

Täna said lapsed ise olla nii nukkude rollis, kui ka ise väikese fimi valmis teha. Suur animafilmigala tuleb Tapal 31. oktoobril, aga seekordne filmifestival lõpeb alles 3. novembril.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: