Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merimell: tahan olla DJ nii kaua, kuni mul vanadusest enam kõrvad ei võta

Merimell
Merimell Autor/allikas: Erakogu

Merimell Sokk on Eesti klubimuusikamaastikul pikka aega laineid löönud ning kõigest 20-aastane tüdruk tõdes, et kujutab end DJ-na ette ka aastakümnete pärast - ehkki selleks ajaks on ta tõenäoliselt juba USAs ilma tegemas.

Merimell rääkis Menule, et hakkas muusika vastu huvi tundma juba 14-aastase tüdrukuna. Koorilaulu ja pillimänguga tegelenud neiu mõistis siis, et teda huvitavad hoopis teistsugused muusikastiilid nagu house, tech-house ja tehno.

"Pärast mõningaid üritusi ja osavõtte DJ-contestidest olin ma juba kõrvuti mängimas koos oma tolleaegsete lemmik DJ-dega ja märkasin, et olen pea terve Eesti läbi käinud," meenutas noor muusik oma kujunemisteed.

Tänaseks on Merimell välja lasknud umbes 30 lugu erinevates plaadifirmades üle maailma ning käinud esinemas ka mitmetes välisriikides. Ühtlasi on andekas muusik kinni pannud mitmeid DJ-dele keskendunud võistlusi. Ta on osalenud Lõuna-Eesti noorte DJ-de festivalil, kus võitis esimese koha ning Ravecast DJ Contestil, kus saavutas kolmanda koha. Lisatööna on verinoor tüdruk teinud juba aastaid helitauste ETV-le ja Kanal 2-le.

Kuigi eesmärgid on tüdrukul suured, ei pea Merimell erinevatel võistlustel osalemist enam kuigi tähtsaks, sest nüüd istub ta sellistel üritustel hoopis žüriipingis. "See on omakorda nagu uus auhind," selgitas ta.

Praegu pühendab Merimell suurema osa ajast iseenda muusika produtseerimisele. "Kuna ma olin justkui ühe eesmärgi täitnud, tuli tahe luua järgmine, milleks oli oma muusika produtseerimine," selgitas ta.

Samas tõdes Merimell, et DJ-ks olemine on ala, millel on palju erinevaid võimalusi ja avamata uksi ning seetõttu ei tea tüdruk veel päris kindlalt, kus ta on näiteks viie aasta pärast.

"Mis puutub sellesse, et kui kaua ma sellega veel tegeleda tahaksin, siis ilmselt nii kaua, kuni mul vanadusest enam kõrvad ei võta," naljatas noor muusik.

Noore DJ-na läbilöömine nõudis enesetõestust

Merimell tõdes, et oma karjääri alguses seisis ta silmitsi mitmete raskustega, sest oli DJ-maastikul veel väga noor tegija ning naised polnud sel alal siis veel tavaline nähtus.

"See pigem negatiivne ja kahtlev emotsioon kadus üsna kiirelt, sest et ma käisin niivõrd tihedalt mängimas ja tegin aina rohkem uusi projekte, et ma suutsin end teiste inimeste silmis tõestada," selgitas Merimell.

Ta lisas, et praeguseks ei tunneta ta mingisuguseid raskusi, vaid pigem näeb oma kuulajaskonna hulgas tohutut rõõmu, kui ta midagi uut ette võtab ja esinemas käib.

"Nüüd tundub nais-DJ amet üsna tavaline nähtus, sest huvitundjaid tuleb aina rohkem juurde. Usun, et DJ-ks saab tänapäeval ükskõik kes, selleks peab olema lihtsalt piisavalt suur tahtmine. Minu isikliku austuse teenivad tegelikult ainult need, kes ise ka loovad ja kes suudavad seda teha piisavalt hästi," lausus Merimell.

Enda saavutuste üle DJ-maastikul on Merimell õnnelik, sest aastate jooksul on ta kohtunud huvitavate muusikutega ja esinenud suurtele rahvahulkadele.

"Kõige põnevam selle karjääri juures ongi just see, et sa lood endale aina uusi eesmärke. Neid täites tunned sa hetkeks suurepärast rõõmu ja uhkust oma saavutuse üle, kuid pärast seda võtad koheselt ette uue ja raskema eesmärgi," lausus Merimell.

Mõtleb läbilöögile välismaal

Tänaseks on Merimell andnud Eesti plaadifirmaga Tohuwabohu Music välja ühe pika singli ""Midnight Texture", kõik tema ülejäänud lood on välja antud erinevates välismaa plaadifirmades. Neiu tõdes, et tegelikult mõtleb ta ka Eestist kaugemale, sest kohalikud klubid on tal juba vallutatud.

"Arvan, et enda jaoks löön ma ülejäänud maailmas läbi just siis, kui ma olen suutnud täita endale hetkel loodud järgmised eesmärgid," selgitas Merimell, kes salamisi piilub ka USA poole.

Septembris jõudis avalikkuseni Merimelli päris esimene muusikavideo, mis muusiku enda sõnul päris õige muusikavideo polegi.

"See on pigem visuaalne pilt abiks helile, et inimestel oleks parem tabada loo sisu, sound-i ja mõtet," selgitas noor muusik.

Loole "A Drowning" valmis video Indrek Arula abiga. "Kui Indrek "A Drowningut" kuulis, oli ta koheselt valmis minuga koostööd tegema. Me mõlemad jäime tulemusega niivõrd rahule, et otsustasimegi seda teistega jagada," selgitas Merimell lähemalt.

Praegu töötab neiu aga juba uue materjali kallal, millest ta veel lähemalt rääkida ei saa. "Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ei oska ma ilmselt pikka aega endale midagi paremat tahta ja soovida," ütles Merimell.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: