Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Eesti Laul 2014" ootab uusi lugusid

"Eesti Laul 2013" võitja Birgit Õigemeel esindas Eestit Malmös Eurovisioonil. Autor/allikas: PM/Scanpix

Täna kuulutati välja konkurss "Eesti Laul 2014", kuhu oodatakse taas võistlema uut Eesti muusikat. Eelvooru saab laule saata kuni 9. detsembrini, suurejooneline finaal toimub 1. märtsil.

Eesti Laulu produtsendi Heidy Purga sõnul on viiel järjestikusel sügisel konkursile esitatud 721 uut kodumaist laulu.

„Võistlus pakub kõigile muusikutele võimalust tutvustada oma loomingut laiemale avalikkusele. Eesti Laul on selles vallas suurima kõlapinnaga sündmus, mis on pannud aluse mitmele eduloole,“ rääkis Purga.

ETV meelelahutussaadete toimetuse juhataja Mart Normeti sõnul võivad eelvoorust edasi pääsenud artistid seada kõrgeid sihte. “Möödunud hooaeg näitas, et Eesti Laulul osalemine võib tuua auhinna ka nendele muusikutele, kes ei tule esimesele kohale. Näiteks Winny Puhh pääses Pariisi moenädalale esinema just tänu Eesti Laulu fantastilisele šõule,” lisas Normet.

Eesti Laul on nüüdseks juba rahvusvahelise kõlapinnaga lauluvõistlus. Soomlased ja lätlased on oma laulukonkursi muutmiseks Eestis toimuva eeskujuks võtnud, tänavust finaali käis Tallinnas vaatamas soomlaste korraldajameeskonna kümneliikmeline delegatsioon. Eesti Laulu formaadi ja lähenemise vastu tunnevad huvi ka norrakad, rootslased ja bulgaarlased.

"Ilmselt seisneb Eesti Laulu unikaalsus muusikalises mitmekülgsuses ja avatuses ning märgiliste huumorisketšide loomises poolfinaalide ja finaali jaoks. Eesti Laul levib nagu nakkus, mille kasulik mõju on meie peal tõendatud,“ nentis Mart Normet.

Ajakava:heliteoste konkursile esitamise tähtaeg on 9. detsember 2013, kell 15.00; žürii valib nende hulgast 20 parimat ja teeb need avalikuks hiljemalt 13. detsembril 2013; esimene poolfinaal toimub 14. veebruaril 2014; teine poolfinaal toimub 21. veebruaril 2014; finaal toimub 1. märtsil 2014.

Võitluse reglement asub siin!

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: