Priit Pärna animafilme näeb rongis ja kasarmus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Priit Pärn Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Priit Pärna 2. animafilmifestival ehk PPAFF näitab sel aastal filme Edelaraudtee rongides, Eesti Kaitseväe kasarmutes, Tapa linnas, Tartus, Tallinnas ja Valgas.

"See on esimene kord maailmas, kui animafilmifestivali raames näidatakse filme rongides," kommenteeris idee autor ja peakorraldaja Indrek Jurtšenko. Festivali alaprogramm kannab nime "Rongianimatsioon", mille raames on kavas ära näidata enamik festivali filme, teatas PPAF.

Tavatuid kohti filmide näitamiseks kohtab festivali raames veelgi, näiteks festivali teine alaprogramm "Militaaranimatsioon" viib animatsiooni kinosaalidest välja Eesti Kaitseväe väljaõppekeskuste territooriumitele. Noortel ajateenijatel avaneb hea võimalus näha maailmatasemel animatsioone kasarmust lahkumata.

PPAFFi kavas on seitse erinevat programmi kokku 52 animatsiooniga. Linastuvad programmid Eesti joonisfilmi 20. sajandi animatsioonidega, Soome filmitudengite töödega ja loomulikult Priit Pärna valituid teostega. Riikidest on tänavu fookuses Norra, autoritest Venemaa juhtiv animaator Igor Kovaljov ja Eestist Ülo Pikkov. Festivalil saab osaleda ka lastele ja noortele mõeldud töötubades.

Festival algab 14. oktoobril ja kestab 3. novembrini. Kokkuvõtteid festivalist tehakse 31. oktoobril Tapa Kultuurikojas, kus toimub festivali gala ning töötubade parimate ja festivali korraldajate tänamine.

Toimetaja: Liina Guiter

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: