Aivar Mäe: Estonia uus maja tuleb varem, kui oodata oskate ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Estonia teatrimaja
Estonia teatrimaja Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Estonia peadirektor Aivar Mäe rääkis, et ooperiteatri uus maja võib tulla varem, kui arvatagi oskame.

"Iga asi tuleb omal ajal ja võib-olla natuke varem, me töötame selle kallal," selgitas Mäe Raadio 2 saates "Siin me oleme".

Ta lisas, et uue maja jaoks on välja pakutud enneolematuid kohti. "Need on Estonia kõrval ja täiesti geniaalsed kohad, mille peale te ise ka ei tuleks, mina ammugi ei tulnud selle peale," rääkis Mäe.

Ühtlasi ei ole mehe sõnul maha maetud ka plaani ehitada uus ooperimaja linnahalli, kuid praegu selle kohta veel otsust ei ole, sest investeering on tohutu.

"Ka see variant on realistlik ja selleks on võimalused. Täna kuulub linnahall linnale, aga selleks on vaja poliitilist kooskõla. Kui see harmoonia on heakõlaline, tuleb see uus maja varem, kui te oodata oskate," lausus Mäe.

Mees lisas, et fakt on see, et hoone peab olema kesklinnas ja maa peab olema linna või riigi oma. Uus hoone hakkab laiuma 42 000 ruutmeetril.

Estoniat ooperiteatriks ei nimeta

Mäe rääkis, et praegu on ooperiteatri seis nukker, sest külastajate seas on vaid 25 protsenti turiste.

"Ma tahaks, et turismi osakaal oleks 50 protsenti, sest Eesti rahvas oma väiksuse ja eelarvega ei jõua ooperiteatrit üleval pidada. See, mis täna on, ei ole ooperiteater," tõdes Mäe.

Praegused Estonia turistid on soomlased, prantslased, sakslased ja venelased.

Ka Estonia piletihinnad ei ole juba tervelt neli aastat muutunud ning neid ei ole mitte mingil juhul võimalik ka tõsta. "Meie maja on kohtade arvu mõttes väike ja piletitulu osakaal on üsna tagasihoidlik. Rahalises mõttes on see 1,6 miljoni eurot aastas," rääkis Mäe.

Ta lisas, et kui võrrelda Soome ja Eesti rahvusooperite eelarvet, siis on vahe viiekordne. Estonia teatri aastane eelarve on kümme miljonit eurot.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: