HUIK! loodab kontsertringreisiga parandada kirikute olukorda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: ERR

Eile õhtul algas Noarootsi Katariina kirikust segakoori HUIK! kontsertringreis Lääne- ja Saaremaa kirikutes.

Sellega korratakse 35 aasta tagust samasugust turneed, millega tõmmati avalikkuse tähelepanu maakirikute olukorrale. Kirikud on nüüd küll paremas korras, kuid mitte piisavalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

35 aastat tagasi käis Eesti filharmoonia kammerkoori eelkäija, toonase nimetusega Ellerheina kammerkoor Lääne-Eesti ja Saaremaa kirikutes ringreisil. Kontsertidega pöörati tähelepanu kirikuhoonete tähtsusele ja nende häbiväärselt viletsale olukorrale.

"Kuigi ajad on nüüd mööda läinud ja olukord on parem, tundub siiski see idee ka täna aktuaalne," ütles segakoori HUIK! dirigent Kaspar Mänd.

Kunstiajaloolase Kaur Alttoa sõnul on asjalood kirikutega päris hullud. "Rumalaid sõnu ei tohi vist kasutada praegu. Järelikult ma jätan vastuse võlgu," ütles ta.

Alttoa sõnul on aeg, kus hakatakse rahulikult mõtlema, mida võiks ilusat teha veel väga kaugel. "Mul on tunne, et need ajad nihkuvad järjest kaugemale," sõnas ta.

Segakoor HUIK! esitab neljas kirikus Veljo Tormise koorikontserti "Tornikell minu külas", mis kirjutati just 35 aasta taguseks ringreisiks. Samuti kuuleb Cyrillus Kreegi vaimulikke rahvaviise ning Mart Saare ja Pärt Uusbergi koorimuusikat. Kõigi kontsertide eel jutustab kiriku ajaloost kunstiajaloolane Kaur Alttoa.

Segakoori HUIK! kontsertreis jõuab täna Hanila kirikusse. Homme ollakse Pöide Maarja kirikus ja pühapäeval Muhu Katariina kirikus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: