Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Marilyn Monroe võlub inimesi veel tänapäevalgi

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe Autor/allikas: Scanpix Sweden

Täna 1962. aastal leiti surnuna legendaarne Marilyn Monroe. Hoolimata sellest et tema lahkumisest on möödas juba üle 50 aasta, võlub ta inimesi siiani ja ka praegu võetakse temalt ilunippe.

Marilyn Monroe eluteed on põhjalikumalt uurinud ajakirjanik Piret Kooli. "Marilyni eluga sundis mind kurssi viima mu töö, kui ma 2009. aastal Delfi Naistekat peatoimetasin ja ühe rubriigina mõtlesime ellu äratada sellise rubriigi nagu "Persoon". Kellest persoonilugu alustada? Ausalt öeldes ei olnud palju valikuid ja Marilyn oli nendest esimene ja nii ma temaga lähemat tutvust tegin. See oli väga pikk loo sünd. Ma ei kirjutanud seda ühe ega kahe päevaga, vaid see võttis 2-3 kuud aega. Põhjus oli selles, et see materjal tuli kokku hankida fännide lehtedelt. Marilynist on kirjutatud raamatuid ja tehtud filme, aga tal on ka miljoneid fänne, kes internetis oma mõtteid ja tundeid kahel kuupäeval, 5. augustil ja 1. juulil, ikka avaldavad. Sealt ma leidsin fakte, mida ma ei olnud varem lugenud," rääkis Piret Kooli Vikerraadio saates "Stuudios on suvi".

Kooli rääkis, et tõenäoliselt võlub Marylin ka praeguse aja inimesi oma erakordselt ilusa välimusega. "Ta oli erakordselt ilus naine ja ta on väliselt absoluutselt proportsioonis. Kõik on paigas - kogu nägu, kõik see, mis sinna juurde on tehtud. Need toonitud juuksed. Ta oli ju tegelikult satään, aga blond sobis talle paremini. Tal on ka looduslikud kumerused olemas, tal on täpselt nii pikk jalg kui olema peab ja selle kehaga sobib, on puusad, on rinnad, on absoluutselt kõik olemas," rääkis Kooli.

Piret Kooli sõnul võib Marilyni ilunippe kohata tänapäevalgi. "Ma julgen öelda, et tänasel päeval üritustel või pidulikel sündmustel käies võib leida vähemalt ühe Marilyni moodi riietuva naise või tema soengut ja olekut jäljendava naise." Samuti on levinud Marilyn Monroe nipp lõhnaõlide kasutamisel. "Selleks, et olla võluv, tuleks magama minnes katta ennast ainult ühe asjaga - see on Chanel nr 5."

Kooli sõnul valitses Monroe hinges aga hoopis teistsugune meeleolu. "Kui sa vaatad neisse silmadesse sisse, siis sa näed Marilyni tegelikku olemust. Mina usun nii, sest mina nägin seal alati üüratut kurbust. Võib-olla see oligi see, mis ajendas mind tema persooni lahti harutama, mõistmaks, mis on siis nii ilusa ja justkui nii muretut elu elava naise tegelik sisemus, mis seal toimub. Ta oli tark naine,ma olen selles kindel. Ta oskas asju oma kasuks pöörata, aga ta elas kohutavat elu," selgitas Kooli.

"Mulle tundub, et Marilyn oli väga haige. Haige lausa niimoodi, et kui me tänasel päeval räägime diagnoosidest ja puuetest, pidades puudeks ärevushäireid, foobiaid, käitumishäireid, keskendumisraskusi, siis Marilynil olid need kõik. Kõik viitab sellele. Tema suurim unistus oli olla armastatud kellegi kindla poolt. Seda ta ei leidnud. Väidetavalt ta seepärast oma elu lõpu ka leidis," rääkis Kooli.

Nii ei ole tänase päevani täpselt teada, kuidas legendaarne Marilyn Monroe siit ilmast lahkus, kuid mälestus temast elab endiselt.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: