Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maidla Le Mans pürgib Guinnessi rekordiks

Maidla Le Mans on esimene omataoline võistlus maailmas
Maidla Le Mans on esimene omataoline võistlus maailmas Autor/allikas: Scanpix Baltics

Maidla Le Mansi peakorraldaja Allan Lukken kinnitas, et punnvõrride kestvussõiduga püütakse pääseda ka Guinnessi rekordite raamatusse.

"See on tõsi, jah, aga võimalused on väiksed," tunnistas Lukken Menule. Tema sõnul jäid võistluse korraldajad teate saatmisega pisut hiljaks ning võistlusel järelkontrolli ei ole. "Mine sa tea," avaldas ta siiski lootust.

Otsus, et Maidla Le Mans võiks pürgida ka Guinnessi rekordiks, sündis ootamatult võrre putitades ja mõttelende vahetades. "Arvasime, et me võiksime teate sinna saata. Ega see meile midagi ei maksnud, saatsime teate ära ja öeldi, et see võetakse läbivaatamisele. Nii see sündis ja nüüd ootame vastust," selgitas Lukken.

Võistluse teeb nimelt ainulaadseks see, et nii väikse kubatuuriga mootoriga pole enne maailmas nii pikka sõitu tehtud.

Seda, kas võistlusest võiks saada iga-aastane traditsioon, Lukken öelda ei julge. "Seda on raske lubada, teeme selle ühe võistluse ära ja siis vaatame, kuidas asjad lähevad," ütles ta.

Eile alanud Maidla Le Mansi finišilipp langeb täna kell 18.00 ning Lukken kinnitas, et üritus on igati korda läinud. "Inimesed on väga õnnelikud ja kõik on rahul," rääkis ta.

Osalejaid on võistlusel kokku üle 200. "Võrrid veel kestavad siiamaani, vaid üksikud on langenud, uskumatu, aga tõsi!"

Võistlusel osaleb ka Top Geari tiim, tänu kellele võivad Eesti punnvõrrid ehk ka miljonite televaatajateni jõuda. Meeskonda ennast saadab tagasihoidlik edu. "Neil läheb tavapäraselt keskmiselt, platseeruvad keskel. Eesmärk on igas tunnis üks ring kirja saada," rääkis Lukken.

Võistluse tulemused selguvad täna õhtul ning võidab see meeskond, kes suudab 24 tunni jooksul läbida enim ringe.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: