Mihkel Poll viib eesti muusika võlud välismaale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pianist Mihkel Poll
Pianist Mihkel Poll Autor/allikas: ERR

Pianist Mihkel Polli suvi on täis muusikat ning üha enam püüab ta seda ka välismaale levitada. Seejuures on Pollil üks missioonitundlik siht - viia välismaa publikuni rohkesti kodumaist muusikat.

Mihkel Polli suvi on töine. Eile ja üleeile esines ta Saaremaa ooperipäevadel. "Mu suves kõlab päris palju klaverimuusikat ja nüüd ka vokaalmuusikat. Mängisime koos Johanni van Oostrumiga Saaremaa ooperipäevadel Verdi laule," rääkis Mihkel Poll ETV saates "Suvekultuur".

Lisaks Saaremaa ooperipäevadele ootab Polli ees veel mitu esinemist. "1. augustil me esineme koos õe Mari Polliga Kuressaare kammermuusikapäevadel ja 3. augustil on mul Pädastes sooloesinemine," kirjeldas Poll oma suve.

Vaba aega pianistil kuigi palju ei ole ning palju energiat kulub ka enda vormishoidmisele. ""Eks see ühelt poolt on tore, et saab end pidevalt muusikaga kontaktis hoida ja harjutamine on vahel päris meeldiv tegevus. Eks see on vahel ka väsitav. Kontsert kahjuks ei küsi, milline ilm on väljas. Peab olema kõigeks valmis," rääkis Poll.

Samas väärtustab Poll ka puhkust. "Tuleb leida mingi aeg, kus sa oled muusikast ja kõigist kohustustest vaba."

Mihkel Poll kogub üha enam tuntust ka välismaal ning seejuures peab ta oma südameasjaks esitada välispublikule just eesti muusikat. "Eesti muusikat, ma arvan, peab mängima ja eesti muusikat on tore mängida. Ma arvan, et eestlane mõistabki eesti muusikat kõige paremini, nii et see on väga õigustatud, et just eestlane seda muusikat mängib."

Ka kaugemat tulevikku näeb Mihkel Poll klaverimuusikas. "Maine siht on see, et see elukutsena püsiks ja ka siin toidaks ja saaks elada ilma liigselt muretsemata asjade pärast, mis sind muusikast kõrvale viivad. Aga interpreedina, et ise areneda ja oma mõttemaailma sügavdada ja täiustada ja muusikast ning elust üldse sügavamalt aru saada."

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: