Priimägi: kust need lollid magistrid küll tulevad?! ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Linnar Priimägi
Linnar Priimägi Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Paljud tänavu Tallinna ülikooli sisse astuda soovinud magistritest jätsid oma silmaringi ja eluhoiaku tõttu sedavõrd nigela mulje, et nad tuleks saata tagasi põhikooli, leiab reklaami ja imagoloogia eriala õppejõud Linnar Priimägi.

Ta rääkis Vikerhommikus, et seekord oli avaldusi nimetatud valdkonnas õppimiseks 343 ehk umbes 18 inimest ühele kohale, mis on saatekülalise sõnul enneolematu. Varem on sisseastujaid olnud keskmiselt 140, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Ehkki komisjon suutis vajalikul arvul tudengeid vastu võtta, valmistab praegune olukord Priimäele sügavat muret. "Väga palju oli võimetuid ja mis mind kõige rohkem hämmastab (me võtsime ka magistreid vastu) - mõned magistrid tulid niisuguse tasemega vestlusele, et mina ei oleks neid balaureuse tasemelegi võtnud. Ma oleksin nad uuesti saatnud tagasi üheksandasse klassi selle mõistuse taseme ja eluhoiaku pärast, mis neil oli," rääkis ta.

"Magistrid - kus kohast need lollid on välja lastud?! Neile peab ju olema bakalaureuse diplom kusagil taskus ja kes selle neile andis?! Need riiklikud kurjategijad tuleks välja selgitada ja kinni panna, et nad meie noorsugu enam ei rikuks ega tekitaks  väärillusioone noortele!" on Priimägi nördinud.

Õppejõud on hämmingus - tänavad on meil reklaam täis, aga paljud sisseastujad käivad ringi justkui kinniste silmadega ning ei pane tähele neid asju, mida nad tahavad õppida. "Iga laternaposti küljes ripub meil kaks prügikasti, üle tänava on tõmmatud reklaam, kolmjalad seisavad siin ja seal. No kuidas saab nii jalutada erialaeksamile, kui sa mitte midagi ei näe?!" ahastas ta.

Priimägi avaldas arvamust, et kui antakse võimalus igaühele ülikooli astuda, siis sealt saadav "saak" on väike. "Kui see sõel, millega tullakse keskkoolist välja, on hõre ja ühe punktiga saab üle läve, siis peab sõel, millega ülikooli sisse saab, selle võrra tihedam olema."

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: