Riho Sibula ja Heini Vaikmaa 110. sünnipäeval kõlab loomingu kullafond

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Riho Sibul Autor/allikas: PM/Scanpix

Muusikud Heini Vaikmaa ja Riho Sibul tähistavad Padise kloostris oma ühist sünnipäeva - eluaastaid kokku liites tuleb kahe muusiku sünnipäevasummaks 110.

Suur number muusikutes erilisi emotsioone ei tekita. "See ei tule tihtipeale meeldegi, õnneks või kahjuks," rääkis Riho Sibul "Vikerhommikus". "See on tihtipeale naljakas, sest kui just noortega koos oma asju ajada, siis läheb meelest ära," lisas Heini Vaikmaa.

Sibul ja Vaikmaa usuvad, et neid liidab kokku muusika. "Me oleme kitarri mänginud terve elu. Muusikud-kitarrimängijad, kes ajavad oma rida ja esitavad originaalmuusikat." Samuti ulatuvad nende mõlema muusikalised juured Gunnar Grapsi Magnetic Bandi. "Mul on siiani meeles, kuidas ma 1977 esimest korda proovi tulin. Riho Sibul istus seal tooli peal. Eriti jutukas ei olnud. Eks ma olin ise ka võib-olla tagasihoidlik. Riho oli siis juba seal minust sammu ees," meenutas Vaikmaa.

Padise klooster meeldib muusikutele seetõttu, et seal on hea akustika. Viis aastat tagasi andis Riho Sibul seal kontserdi koos Tõnis Mäega ja muusikaliselt sobiv paik jättis talle sügava mulje. Heini Vaikmaa on aga ise Padiselt pärit ja teda seovad paigaga ka lapsepõlvemälestused.

Kontsertidel saab kuulata mõlema muusiku loomingu parimaid palasid ja tagasipõikeid Mahavoki ja Ultima Thule aegadesse. Samuti kõlab kontserdil üks päris uus lugu, mis on kirjutatud spetsiaalselt Padise kloostri vanale saalile.

Riho Sibula ja Heini Vaikmaa sünnipäevakontserte saab Padise kloostris kuulata homme ja ülehomme.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: