Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Blogija: eesti rahvusloomaks sobiks siil

Siilid
Siilid Autor/allikas: PM/Scanpix

Eestis elav ja naljablogi Estonian Moments pidav välismaalane tõi välja üheksa põhjust, miks oleks siil Eestile paslik rahvusloom.

Blogija külastas Eesti rahvusringhäälingu uudisteportaali ning kohtas seal artiklit, mis käsitles rahvuslooma valimise teemat. Seejärel sai talle kohe selgeks, et parim valik oleks siil. Põhjustest kirjutab ta ka oma tumblri kontol.

1) Siilid on nagu eestlased - nad on turtsakad, kui sa nendega suhelda püüad.

2) Nad mõlemad on endassetõmbunud tegelased, kes eelistavad eraku elustiili.

3) Eestlased ega ka siilid pole küll tugevad, aga nad on targad. Eestlased lähevad läbi katsumuste sama sirgeselgselt kui siilidki.

4) Nad mõlemad on pikaldased, kuid kui tarvis, on nad ka kiired.

5) Nagu ütleb Heritage petsi koduleht: "...kannatlikkus ja sotsiaalne initsiatiiv on võti siili usalduseni." Kui asendada "siil" "eestlasega", on tulemus väga tõetruu.

6) Nii siilidel kui ka eestlastel on rahumeelne iseloom. Kuid kui sa otsustad neile väljakutse esitada, ole ettevaatlik! Siilidel on teravad okkad ja eestlastel on terav sarkasm.

7) Kui siil tunnetab ohtu, tõmbub ta tihedasse kerra. Ohuolukorras kogunevad ka eestlased ja moodustavad nii "Eesti identiteedi" kera.

8) Siilid on armsad ja häbelikud nagu ka suurem osa eestlastest.

9) Siilid ja eestlased on mõlemad vahvad, kuigi suurem osa maailmast ei tea neist suurt midagi.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: