Ajateenistusest viilimist kaalunud Taukar: sain sealt palju kaasa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muusik Karl-Erik Taukar
Muusik Karl-Erik Taukar Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Muusik Karl Erik-Taukar on üks nendest noortest meestest, kes on läbinud ajateenistuse. Taukar tõdes, et tegelikult mõtles ta ka sellest viilimise peale.

"Mingil määral olid viilimise mõtted peas. Ma ei planeerinud konkreetset kava, aga ma kaalusin seda varianti. Lõpuks jäi see alateadvusliku bloki taha kinni," selgitas Taukar Vikerraadio saates "Huvitaja".

Siiski kinnitas noormees, et voodimärgamist ja maniakaal-depressiivsust ta ajateenistusest pääsemise nimel teesklema ei hakanud.

Ajateenistusega seotud hirmud Taukarit ei kõigutanud ning nüüd, pärast selle läbimist, kinnitas ta, et suurem osa sellega seotud hirmulugusid ongi pigem linnalegendid. "Ma arvan, et noorte meeste fantaasia on lai," ütles Taukar.

Taukar alustas teenistust 2010. aastal Kuperjanovi jalaväepataljonis ning kaitseväe ukse taga seistes püüdis ta olla võimalikult avatud meelega.  

"Ma teadsin, et sinna tuleb inimesi, kellega ma pole kokku puutunud ja ma püüdsin olla vastuvõtlik kõigile," selgitas ta ja naljatas, et raseeritud peade nägemine meenutas neonatside kogunemispaika.

Nüüd tunnistab noormees, et ajateenistusest saadud kasu oligi eelkõige see, et ta tutvus paljude erinevate inimestega. "See, mis ma sealt kaasa sain, on esmapilgul märkamatu. Kõige suurem asi, mis ma sealt sain, oli see, et ma nägin suuremat läbilõiget isiksustest kui minu senine elukäik on võimaldanud," lausus Taukar.

"Ma ei oleks osanud oodata sellest kaitseväeteenistusest nii palju," lisas ta.

Siiski tunnistab noor muusik, et kui inimesel puudub tahe ajateenistusse minna, siis ümber veenma ta teda ei hakkaks. "See otsus sünnib väljakujunenud arusaamadest või arusaamade mitteolemasolust," arvas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: