Pimedate inimeste lugemisvõimalused laienevad üle kogu maailma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pimedate lugemisvõimalused avarduvad.
Pimedate lugemisvõimalused avarduvad. Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Nägemispuudega inimesed saavutasid võidu - uue maailmse leppega kaotatakse senised piirangud, mis takistasid punktkirjas kirjutatud raamatute levitamise riigipiiridest väljapoole.

Varem takistasid autoriõigused pimedatele mõeldud raamatute laiema levitamise. Uue lepinguga kaotati senised ranged piirangud ning nüüd jõuavad raamatud ka nende lugejateni, kellele need varem jäid kättesaamatuks, vahendab Dagens Nyheter.

Pimedatele mõeldud raamatute tootmine on kallis ega teeni ka kommertshuvisid. Seetõttu on seniste reeglite muutmine pimedatele eriti rõõmustav, sest niigi raskesti levivad raamatud saavad nüüd märksa suurema liikumisvabaduse.

Vaegnägijate esindajad rõõmustavad, sest punktkirjas raamatud jõuavad nüüd ka piirkondadesse, kus puuduvad võimalused punktkirjas raamatute kirjastamiseks ning kuhu autoriõiguste tõttu varem raamatuid saata ei tohtinud. Nii ei jää kultuurist ilma ka need nägemispuudega inimesed, kes elavad maailma vaesemates piirkondades. 

"Me oleme ikka veel šokis. See on algus senise pimedaid inimesi puudutava maailmakorralduse muutumisele," ütles pimedaid esindava maailmaorganisatsiooni WBU esindaja Maryanne Diamond.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: