X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vesta Uuetoa: Rock Summer tõi nii mõnelegi pisarad silma

Vesta Uuetoa
Vesta Uuetoa Autor/allikas: Kerttu Kaldoja

ETV kauaaegne muusikasaadete toimetaja Vesta Uuetoa, kes osales ka 1988. aasta Rock Summeril, ütles, et ka tänavune festival pakkus hetki, mil kuulajatele kippusid suurest meeleliigutusest pisarad silmanurka tulema.

Vesta Uuetoa meenutab 1988. aastal toimunud esimest Rock Summerit soojusega. "On tore tagasi mõelda, et meile anti töökäsk: lähed ja kajastad ja tunniajane saade olgu olla. Ega me siis ei teadnud, et see asi on nii suur, et sellest kujuneb tõeliselt ajalooline hetk, mida me praegu võime rõõmsalt tähistada," meenutas Uuetoa Menule.

"Selle festivali toonased tegijad olid kindlasti aeg ja unikaalsus. Midagi sellist polnud enne olnud ja keegi ei teadnud täpselt, mida oodata. Näha korraga koos nii palju maailmakuulsusi, meie oma Eesti bände – see oli nii võimas. Praegu me võime tahta noorematele selgeks teha, mis toimus, ega me ise ka ei teadnud," rääkis Uuetoa.

Toonane festival oli nii fenomenaalne, et vanu fotosid vaadates ei suuda Vesta siiani uskuda, et see kõik oli tõsi.

Esimesest Rock Summerist on Vesta Uuetoal alles ka meeneid ja sümboolikat, mille ta annetas Rock Summeri teemalise väljapaneku tarvis. Festivali kraami seas leidus ka rariteetne plakat, mis on tõenäoliselt ainus, mis sellest ajast alles on jäänud.

Vesta Uuetoa sõnul kannavad need, kes ka kunagi festivalil käisid, toonast hõngu endas kaasas. "See hõng on kõigil kuskil sees. Kui Sakari Kuosmanen tuli eile laevalt, siis tal oli juba pisar silmas, sest et kogu see suur lauluväljaku täis inimesi on veel silme ees, kõigil on oma mälestused ja emotsioonid. Kui Ivo Linna on laval ja Alo Mattiiseni isamaalised laulud kõlavad, siis Eesti lippe on üksjagu. Sakari on terve perega siin, kõigil pisarad hakkasid voolama."

Uuetoa sõnul pakkus tänavune Rock Summer muusikat igale maitsele.  Arvestades muusikute hulka, ei pea Uuetoa ka piletihinda kuigi kalliks."Minu arust on siin küll kõigile midagi. Ei tahaks küll hakata kuulujuttu kordama, et piletid on kallid. Eilegi Bryan Adams andis kahetunnise kontserdi. Kui me toome ta siia üksi, siis pilet üksi on juba 70 eurot. Praegu on kahe päevaga 40 ansamblit. Siin on muusikat igale maitsele."

Seda, kas Rock Summeri fenomen ka 25 aasta pärast töötaks, ei oska Vesta Uuetoa öelda. "Aeg on üks kummaline tegija. Praeguses ajahetkes võib-olla ei ole see ka kõige õigem. Toona oli see, et raudne eesriie ei lasknud midagi läbi. Olime seda muusikat kuulnud raadiost. Silmast silma polnud me kedagi näinud. Nüüd on ükshaaval käinud maailma staarid ka siin," selgitas Uuetoa. Üks on aga tema sõnul kindel - hea muusika ei kao maailmast kuhugi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: