Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rock Summer jääb rahvarohkuselt hiilgeaegadele alla

Autor/allikas: Silver Kuusik

Eile keskpäeval oli Tallinna Lauluväljakul rahvast suhteliselt hõredalt, kuid aja edenedes kogunes neid üha rohkem. Siiski seda hiilgust, mis kunagistel Rock Summeritel, eile silma ei paistnud.

Festivali peakorraldaja Jüri Makarov põhjendas seda "Aktuaalsele kaamerale" sellega, et Eestis on juba rahvusliku koosseisu tõttu selliseid üritusi raske korraldada, kuna vene- ja eestikeelne elanikkond jaguneb meil enam-vähem pooleks, kuid mõlema rahvusgrupi muusikalised huvid on erinevad ning kokku sulatada on neid väga raske, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Rahvusvahelist festivali, venekeelset festivali, eestikeelset festivali - see on see, mis teeb Eesti ürituse korralduse väga keerukaks. Siin on väga vähe rahvast. Järelikult tuleb arvestada nišiüritustega, mida meil on piisavalt," rääkis Jüri Makarov.

Samuti heitis Makarov erinevatele institutsioonidele ette, et kui alguses lubati üritusele abi, siis hiljem paljud kas taganesid üldse lubadustest või toetati algsest tunduvalt vähem.

"Kõik on väljendanud seda, et kui tähtis on Rock Summer Eesti, ma ei tea, avanemisele ja laulva revolutsiooni aluspanijale. Et siis, kui tegelikult majanduslikku abi on vaja, siis seda ei ole nagu kuskil. Pööratakse see asi kuidagi mingitele teistele poliitilistele need summad, mis on. Ma arvan, et see kirjeldab meie Eesti ühiskonda täna, midagi ei ole teha," rääkis Makarov.

"Aktuaalne kaamera" uuris ka inimeste käest, kuidas neile praegune festival võrreldes 25 aasta taguse ajaga tundub.

"No siis oli parem. Ma ei ole veel sisse elanud võib-olla," ütles Eduard.

"Ise olen 25 aastat vanem ja võib-olla minu jaoks natukene raju. Muidu OK, kõik korras. Olin 25 aastat tagasi pruudiga, nüüd oleme terve perega. Ja naudime, kena," rääkis Silver.

Praegust Rock Summerit ühendab peale nime esimesega veel kaks esinejat. Nii tollasel kui praegusel festivalil esinevad Ivo Linna & In Spe isamaaliste lauludega ning punkrocki legend Sex Pistolsi juhtfiguuri John Lydoni bänd Public Image Ltd. 

Rock Summer 25 tõmbab otsad kokku täna õhtul.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: