Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järvamaal Müüsleris avati Vabadussõja muuseum

Autor/allikas: ERR

Järvamaal Kareda vallas asuvas Müüsleri külas avati Vabadussõja muuseumi esimene ekspositsioon.

Müüsleri mõisa äsja rekonstrueeritud aidas sai küll valmis Eesti Vabadussõda tutvustav stendi-näitus, kuid kui kasutusele võetakse ka kõik ülejäänud mõisa kõrvalhooned, avatakse Müüsleris Vabadussõja teemapark, vahendasid ERR-i teleuudised.

Müüsleri Saare Seltsi juhatuse esimees Andres Laukse on tegutsenud Müüslerisse Vabadussõja teemapargi loomise nimel juba seitse aastat. 

"Kuna mulle sattusid kätte hooned, endise Müüsleri mõisa kõrvalhooned, siis hakkasin ideed otsima, kuidas nendele rakendust leida, ja ideed ei tulnud enam kaugelt otsida," ütles Andres Laukse.
  
Müüsleri küla ei valitud Vabadussõja muuseumi loomiseks juhuslikult, sest just seal toimus Vabadussõja üks murrangulisi lahinguid, mida praegugi meenutab president Konstantin Pätsi avatud mälestussammas. 
.
Müüsleri Vabadussõja muuseum ei piirdu vaid stendinäitusega. Juba lähiaastail võetakse kasutusele ka kõik ülejäänud hooned ja maad. 

Andres Laukse sõnul käib juba makettide tegemine ja edaspidi tahetakse välja panna ka vanu relvi ja muud atribuutikat. Muuseum on väga huvitatud Vabadussõjaga seotud esemetest ja fotodest, mis leiavad koha loodavas ekspositsioonis. 

Müüsleri muuseum pole kaugeltki ainus uus turismiobjekt, mis tänavu ootab Järvamaal avastamist.

"Üldse Järvamaale lisandus selleks hooajaks 70 uut voodikohta, meile võib ka magama jääda. Tegelikult ei pea siit sugugi läbi sõitma, võib jääda kauemaks," rääkis Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver.

Uue ilme on saanud RMK Simisalu loodusmaja. Õige pea avab uksed Ervita tuuleveski, kus saab maitsta kohapeal jahvatatud jahust küpsetatud leiba.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: