Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suvi toob ETV kanalitele uued sarjad, kultuuri ja sporti

Lustliku
Lustliku "Eesti mängu" saatejuht Gaute Kivistik ja saatejuhi assistent Jaana Heeringson. Autor/allikas: Ülo Josing, ERR

Suviste ETV saadete hulgas on EÜE 50. juubeliks valmiv sari ja mitmeosaline tsükkel Rock Summerist, mille ajaloosse teeb sissevaate Vahur Kersna. Juuni toob laupäevaõhtutesse taas “Lauluga maale”, juuli aga muheda “Eesti mängu”.

Juuli algusest näeb argiõhtuti kultuurimagasini, mida juhivad vaheldumisi Neeme Raud, Johannes Tralla, Janar Ala ja Gerli Nõmm. Saadet ei tehta stuudios, vaid eetrisse minnakse just sellest Eestimaa paigast, kus toimub sel päeval oluline kultuurisündmus.

Traditsiooniliselt on juulikuus eetris Pärnu filmifestivali teosed. Juba on teada seegi, et 19. augustiks on ETV kavva plaanitud otseülekanne öölaulupeost “Järjepidevus” Tartus.

Spordisaadete austajad saavad esmakordselt ETV vahendusel osa Tour de France´ist, üleilmse kuulsusega jalgrattaspordivõistlusest, kuid see on vaid üks osa tele-spordisuvest.

Reede õhtud kuuluvad kodumaistele filmidele, teisipäeviti näeb häid välismaiseid linateoseid. Hankesarjade hulgas on algamas uued hooajad järjelugudel “Hung” ja “Uued trikid” ning tulekul on värske Briti huumorisari “Kuidas ei tohiks elada”. Just suvesse peaks hästi sobima ka inspireeriv dokumentaalsari retrokodudest.

Kultuuri Eestist ja kaugemalt

6. juuni õhtul näitab ETV Viini filharmoonikute suveöö kontserti Schönbrunnist Austriast, kus juba kümme aastat on kaunis lossiaias korraldatud vaba sissepääsuga uhke muusikasündmus. Klassikalise muusika ilu on nende kontsertidega jõudnud paljudeni, kes tavaliselt muusikasaalides ei käi. Sel aastal astub dirigendipulti Lorin Maazel, kava pealkiri on „Wagner and Verdi“.

13. juunil on vaatajate ees äsja Eestit külastanud kultushelilooja Eric Whitacre, kes on ülemaailmset tuntust kogunud nii oma heakõlalise muusika kui ka tuhandeid lauljaid ühendavate virtuaalkooridega. Eestis toimunud autorikontserdil, mille ETV ka jäädvustas, juhatas Whitacre selleks puhuks kokkukutsutud ligi 80-liikmelist Eesti koori.

20. juunil saavad televaatajad osa Pärnus toimuvast rahvusvahelisest ooperilauljate konkursist, mis on pühendatud Klaudia Taevile.

“EÜE segu” on Eesti üliõpilaste ehitusmaleva 50. juubeliks valmiv kuueosaline sari, mille tegijad tahavad ka praegustele noortele EÜE tähendust näidata. Miks tollased tudengid sinna ikka ja jälle kippusid? Sarja tarvis on välja valitud suur hulk filmi-, pildi- ja helimaterjali, mis seni pole avalikkuse ette jõudnud. Meenutusi räägib üle poolesaja endise eüeka, kellest suur osa on tuntud tegijad ka tänases Eestis. Sarjas tehakse Eestimaale ring peale, et näha, mis on saanud kunagistest EÜE kodudest ja ehitusobjektidest. Autor ja režissöör on Gerda Kordemets. Eetrisse jõuab kolmapäeviti alates 5. juunist.

Saatetsükkel Rock Summerist toob juunis eetrisse nii otselülitused tänavuselt muusikasündmuselt kui ka eri artistide esinemisi pakkuvad värsked salvestised. Vahur Kersna aitab aga meenutada, kuidas kõik alguse sai – ajas tagasi vaatav saade läheb eetrisse 13. juuni õhtul.

Võidupüha eel, 22. juuni õhtul korraldab Carolin Illenzeeri Fond koos Eesti Kaitseväega suure heategevusliku kontserdi “Laulud sõdurile”, mille ETV vahendab kodudesse üle Eesti. Haapsalu raudteejaamas toimuv popmuusika kontsert on plaanis korraldada kammerlikus võtmes. Sihtasutuse Carolin Illenzeeri Fond kogub rahalisi ja ka mitterahalisi annetusi teenistuses langenud või raskelt viga saanud kaitseväelaste perede toetamiseks, et aidata katta Eesti eest võidelnud sõdurite laste koolituskulusid ja toetada nende huvitegevust.

23. juunil vahendab ETV traditsiooniliselt Kaitseliidu võidupüha paraadi, mis toimub samuti Haapsalus.

Juuni lõpust on laupäevaõhtune muusikasaade “Lauluga maale” taas vaatajate ees. Ka sel suvel näeb ja kuuleb eeslauljana Gerli Padarit, kohalikku elu tutvustab Eesti eri paigus Jüri Aarma.

“Eesti mäng”, täringu- ja mälumäng Gaute Kivistiku juhtimisel läheb käima juulis. Võistlejate hulgas on nii tuntud inimesi kui ka kohaliku elu tublisid edendajaid üle Eesti.

Tulekul uued välismaised sarjad

Viieosalises sarjas “Kirstie retrokodu - vana saab uue elu” (Suurbritannia 2012) annab sisekujundaja ja käsitöömeister Kirstie Allsopp nõu, kuidas käsitööoskusi appi võttes teha lihtsa vaevaga oma elamisest tõeliselt stiilne kodu. Eetris neljapäevaõhtuti alates 6. juunist.

Samal päeval algab teinegi uus sari, kuueosaline komöödia “Kuidas ei tohiks elada” (Inglise 2008). Olete kunagi soovinud, et elul oleks pausinupp, mida vajutades saaksime valida, mida järgmiseks teha või öelda? Nii juhtub Doniga iga suure otsuse eel, ainult et valikuvariandid on enamasti kõik halvad. Vaataja näeb tuttavaid olukordi, lõbusaid ja ootamatuid saatusepöördeid, ning saab kinnitust, et võinuks minna veel hullemini!

Uute osadega on alates 2. juunist eetris “Uued trikid” ja 5. juunist eetris “Hung”.

Spordisuvi

3. juunil näeb ETV vahendusel jalgpalli maavõistlusmängu Eesti - Valgevene (ETV2). 7. juunil kohtuvad Eesti - Trinidad ja Tobago (ETV2), 11. juunil näeb Eesti ja Kõrgõstani kohtumist (ETV2) ja 14. augustil Eesti - Läti mängu (ETV). Jalgpalli maailmajagude karikaturniiri poolfinaalid Brasiiliast on vaatajate ees 26.-27. juunil, finaal 30. juunil.

Tour de France´i ülekandeid näeb alates 29. juunist kuni 21. juulini.

Juulis peab U20 korvpalli Eesti meeskond EMi finaalturniiril Tallinnas mänge Sloveenia, Prantsusmaa, Tšehhi ja Itaaliaga, mida näitab ETV2.

27.- 28. juulil on ETVs Eesti kergejõustiku meistrivõistluste ülekanded.

Augustisse on plaanitud Eesti korvpallimeeskonna EMi valikmängud Hollandi ja Portugaliga, ning kergejõustiku MMi vahendamine Moskvast.

ETV2: filmid, muusika, kultuuri- ja lastesaated

Suvise programmiga kostitab vaatajaid ka ETV2. Näeb head valikut välismaisetest dokumentaal- ja mängufilmidest, samas tuuakse ekraanivalgusesse pärleid kodumaisest arhiivist.

Uutest saadetest pakutakse sarja R2 Live salvestusi, osa saab kirjandusfestivalist HeadRead ja tutvustatakse ka Viljandi kultuurikolledži noori. “Eesti TOP 7” ei puhka, vaid toob suvelgi eetrisse uusi videoid. Teisipäevaõhtused reisisarjad viivad vaatajad liikvele Magadanist koos Ruhnu karu meeskonnaga. Laupäevaõhtud on ka suvisel ajal teatriõhtute päralt ning pühapäeviti näeb teemaõhtuid.

Lapsed on telerite ette oodatud hommikuti alates kella 7.30st ja õhtul kella 18st, nädalavahetuste lastesaated algavad kell 9 ja 17.30.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: