Eesti õpetaja Krimmis: Eestist on saanud laste jaoks muinasjutt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Krimmi koolilastele pakub eesti keel suurt huvi
Krimmi koolilastele pakub eesti keel suurt huvi Autor/allikas: ERR

Krimmis on kaks Eesti küla - Petrovka ja Krasnodarka. Kaidor Kahar käis Krasnodarkas ja uuris, kuidas elavad sealsed eestlased.

Krasnodarkas on eestluse kantsidest järel vaid mälestus. Seal on tare, mis peaks olema kohalike eestlaste elukeskus, kuid see seisab tühjalt. Kohalike eestlaste selts lõpetas oma tegevuse juba viie aasta eest, vahendas "Ringvaade".

Küll aga kannab eestlust endas kohalik kool - nimelt saab seal õppida eesti keelt ja selle eest hoolitseb õpetaja Christi Sepp. Sepp tõdes, et huvi eesti keele vastu on suur. "Eesti keel tundub huvitav, siin ei ole mingit sundi. Nad tulevad ja teevad nii palju kui tahavad." Sepp lisas, et suurem osa lastest unistab kord ka Eestit külastada.

Seejuures on õige mitmel lapsel Eestis ka sugulased ning see lisab õppimisele motivatsiooni. Lapsed ise kinnitasid, et soovivad tulevikus kindlasti Eestimaa ilu ka oma silmaga näha. "Eestist on saanud laste jaoks tegelikult muinasjutt," ütles Christi Sepp.

Küll aga tunneb Sepp muret eestluse säilimise pärast. "Ma ei ole selle kolme aasta jooksul aru saanud, mis on nende jaoks eestlus. Kui keegi mulle selle selgeks teeks, võib-olla ma suudaks neid inimesi rohkem aidata, sest ma tulin siia kindla teadmisega, et  ma tulen ja aitan otsida neil nende juuri."

Õhku jääb Sepa sõnul vaid küsimus, kas juurte otsimisega on jäädud liiga hiljaks või ei ole aeg selleks veel piisavalt küps.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: