Draakoni galeriis saab näha EKA arhitektuuritudengite töid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Seda, kuidas kujuneb Eesti kunstiakadeemias üks professionaalne arhitekt saab näha täna Tallinnas Draakoni galeriis avatud näitusel "Lõppmäng 2013".

Näitusel on väljas nelja arhitektuuri ja linnaplaneerimise kursuse üliõpilaste kursusetööd, seminari- ja koostööprojektid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljandal kursusel tegelevad üliõpilased juba suureplaanilisemate detailplaneeringutega, keskkondadega ja nendesse sobituvate elamutega. Selleni aga tuleb jõuda, kas või läbi esimese kursuse liikumisetenduse. Alustatakse algusest - keha vajadustest, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Arhitekt on mõneti nagu helilooja. Ei ole mõtet nõuda, et helilooja oskaks kõiki orkestri pille, aga ta peab teadma, mida nendega teha annab. See on arhitektuuris tähtis, et sul peab olema palju algteadmisi ja sa pead tegema väga palju katsetusi, aga lõppeesmärk on alati see, et projekt saaks väga hea," rääkis EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna dekaan Toomas Tammis.

Teise kursuse teise semestri tööna tuli üliõpilastel teha nende esimene avalik hoone, mille üliõpilased pidid mõtlema Varesesaarde Narvas.

"Me käisime Narvas kohal, olime seal nädal aega, tutvusime linnaga, Kreenholmiga. Tegelikult funktsioon tuli meil endal valida ja see tuligi sellest, mida on seal linnas vaja, mida me arvame, mis võiks selle koha tööle panna ja sinna energiat tuua," selgitas teise kursuse arhitektuuritudeng Liina Soosaar.

Toomas Tammis rääkis, et EKA arhitektuuriosakonda eristab teistest koolidest võib-olla see, et nad võtavad igat inimest eraldi isiksusena.

"See ei ole üleküllastunud luksus, mida ei ole võimalik lubada, kus iga inimesega tegeletakse päevi, nädalaid. Aga selles stuudios, kus on umbes 15 inimest ja kus on umbes kaks juhendajat ja kus saadakse nädalas kaks korda päris pikalt kokku, on võimalik igaühega personaalselt tegeleda," selgitas ta.

"Tagasi lihtsa juurde" on praeguses arhitektuurimaailmas päevakorral. Sellest lähtuti ka näituse kujunduses, milles kasutati kuupi. Kuubi järgi seatud "Lõppmäng 2013" jääb Draakoni galeriis avatuks 21. juunini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: