Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elephants from Neptune: suvel laseme endast kogu tossu välja, täiega!

Elephants from Neptune.
Elephants from Neptune. Autor/allikas: Elephants from Neptune

Elephants from Neptune vaatab möödunud aastale tagasi rahulolevalt - sinna mahtus suur hulk kontserte, uusi laule ja ka esikalbum. Kuigi 2013. aasta on tiirelnud vaid loetud kuud, on üks selge - see tuleb veel tihedam ja võidukam kui eelmine. Menu vestles bändiliikme Robert Linnaga ja uuris, millega Elephants from Neptune kuulajaid üllatada plaanib.

Juunikuu on ukse ees ja Elephants from Neptunile tähendab see üht - puhkamiseks kuigi palju aega ei jää ning pill peab olema pidevalt hääles. "Vaatasin just meie esinemiskava ja tihe on. Ega vist ühtegi vaba nädalavahetust ei ole," räägib Robert. "Seda suve võtame täiega. Laseme kogu tossu välja mis meisse kogunenud on ja üllatame publikut!" Seejuures naudib bänd just seda, et saab pakkuda rohkeid live-esinemisi. "Seal on publikuga hästi vahetu kontakt. Nad on kohe lava ees ja sa tunned seda. Ja meile meeldib üllatada - näiteks lähme mingi loo pealt ootamatult üle mõnele hästi tuntud loole, näiteks mõnele kaverile. Seda reaktsiooni on lahe vaadata." Tossu väljalaskmine on aga vajalik selleks, et teha ruumi uuele loomingulisele viljale. Nimelt asub bänd pärast raju suve salvestama uut plaati.

Uue hooga uue plaadi kallale

Uus plaat tuleb kõigi eelduste kohaselt midagi sarnast, nagu eelmine, kuid sisult ja olemuselt on see siiski päris uus. "Ma ei tea, kuivõrd meil on tekkinud selle ajaga oma käekiri, aga me püüame pakkuda võimalikult erinevat muusikat. See kaldub suuresti ka sinna bluusi poole. Kindlasti saab seal olema ka selliseid aeglasemaid lugusid, mis aga ei tähenda, et me kuidagi igavaid laule teeks," selgitab Robert. Elephants from Neptune ei karda laenata ka teiste loomingut. "Kaverites ei ole iseenesest midagi halba, need on ju head lood, aga seejuures ei tee me neid kunagi samamoodi nagu kõlab originaal. Alati tuleb pakkuda midagi uut, oma lähenemist. Kaveritega on ka see, et kui ainult nende peal musitseerida, siis see näitaks, et bänd ise pole millekski suuteline. Me jääksime igaveseks teiseks, sest originaal on kaverist peaaegu alati parem."

Vallutavad välismaad

Kuigi Elephants from Neptune on küll võrdlemisi noor bänd, koos oldud aastate üleslugemiseks piisab ühe käe sõrmedest ja jääb ülegi, on nad leidnud oma tänuliku publiku. "Alguses oli loomulikult raske neid kuulajaid leida. Aga nüüdseks oleme suutnud selle esimese jää sulatada ja meil on oma fännid olemas. Isegi välismaal." Poolehoidjatest kuulevad bändiliikmed sageli muuseas. "Alles hiljuti kuulsin, et meil pidid Poolas olema fännid, kes meie laule ka peast teavad. Selles mõttes on hästi tänuväärne see internetiajastu, et info ja laulud levivad kiiresti ja kaugele," räägib Robert. Esinemas on nad käinud ka Londonis. "Seal oli hästi põnev jälgida publikut, sest seal ei ole ju esireas su oma sõbrad. Sel oli päris palju neid, kes vaatasid, rusikas lõua all, et mida me siis teha suudame. See on selline ehe kriitika, kust sa näed, kuidas neutraalne publik sind vastu võtab. Aga üllatav oli see, et ka seal oli inimesi, kes olid meie laulud juba varem enda jaoks avastanud ja laulsid neid lugusid kaasa," räägib Robert.

Kriitikale avatud

Elephants from Neptune suhtub kriitikasse kainelt. "See on selline hea asi, paneb sind mõtlema asjadele, mida ise võib-olla ei märkaks. Samas aga tuleb arvestada, et kõigile ei saa kunagi  meeldida ja pole ka vaja. Muidu muutuksid ju lihtsalt keskpäraseks," selgitab Robert. Samas lisab ta, et kriitikasse tuleb kainelt suhtuda. "Kuulasin hiljuti just Raadio-2 muusikasaadet ja seal siis öeldi, et meie bändi muusika on umbes sama huvitav, kui panna toanurka basskitarr ja trummid ja neid siis vaadata. Selle peale me ei solvu loomulikult. Arvamusi peabki palju olema."

Tuleviku ootuses

Edasiste aastate osas on Elephants from Neptune'il rohkelt ootusi, kuigi pigem eelistavad nad elada ajas ja liikuda edasi päev korraga. "Praegu teeme kostööd Soomega. Saame sealt salvestamiskogemust, samuti on see võimalus kontaktide loomiseks." Nii ei heidagi bänd kõrvale lootust rajada senisest enam teed ka Euroopa publikuni. Seda, kas bändi ka kümne või enama aasta pärast kuulda saab, sõltub ajast ja jaksust. "Me ei välista seda. Kuigi seal peaks siis juba arvestama, et neid laule, mis kuulajatele eriti meeldivad, peab esitama absoluutselt igal kontserdil. Sellega me oleme mõttes arvestanud ja selle vastu pole meil ka midagi. Aga praegu tahame elada päev korraga ja nautida seda, mida parajasti teeme."

Üheks aasta tippsündmuseks peab Elephants from Neptune ka esinemist juubelihõngulisel Rock Summeril. Seal laseb bänd ventiili vabaks ja auru välja, et minna uue hooga uut plaati tegema.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: