Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läänemaa muuseumid koonduvad ühte juulist

Iloni Imedemaa Haapsalus
Iloni Imedemaa Haapsalus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valitsus andis tänasel istungil kultuuriminister Rein Langile volituse asutada sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, mis alustab tööd 1. juulist.

Loodavale asutusele antakse üle tegevuseks vajalik vara, mis oli seni Läänemaa Muuseumi kasutuses, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Läänemaa ja Haapsalu muuseume ühendav sihtasutus võimaldab luua ühise külastusruumi senise kuue eraldiseisva muuseumi asemel. Samuti saab ühendasutuse katuse all edaspidi hõlpsamalt planeerida muuseumide arendus-ja majandamistegevusi, kaasates otsuste langetamisse nii riigi kui kohaliku kogukonna esindajaid," märkis kultuuriminister Rein Lang.

Sihtasutuse asutamisega viiakse ühtse juhtimise alla Haapsalu linnale kuuluv Haapsalu piiskopilinnus ja Raudteemuuseum ning riigile kuuluv Läänemaa Muuseum koos oma filiaalidega (Iloni Imedemaa, Haapsalu endine raekoda, rendipinnal tegutsev Sidemuuseum ning Ants Laikmaa majamuuseum), millest kolm asuvad samuti Haapsalus.

Mitme asutuse ja nende eelarvete liitmisega soovib kultuuriministeerium tekitada koostoime sünergia, pakkuda töötajatele uusi arenguvõimalusi ja tööalaseid väljakutseid, suurendada asutuste majanduslikku võimekust, mis loob paindlikkust tegevuste planeerimisel.

Ministeerium rõhutab, et tänapäevase muuseumi juurde kuulub pood, tegevusruumid, toitlustamine ja hariduslik tegevus, mis annab muuseumile lisaks kogumis- ja säilitustööle kultuuriettevõtte rolli.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: