Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaegkuuljad tunnustasid Mihkel Kärmast auhinnaga

Mihkel Kärmasele anti täna üle vaegkuuljate liidu auhind.
Mihkel Kärmasele anti täna üle vaegkuuljate liidu auhind. Autor/allikas: ERR

Eesti Vaegkuuljate Liit andis ETV saate "Pealtnägija" saatejuhile Mihkel Kärmasele üle täna auhinna, millega tunnistati Kärmas selgema diktsiooniga ja populaarsemaks teletegijaks.

Auhinna andsid üle liidu esimees Uno Taimla ja juhatuse liige Külliki Bode. "Mõned kuud tagasi tegime me üle-eestilise küsitluse, kuidas ollakse rahul telesaadetega. Sealt selgus, et inimesed, kes ei kuule või kuulevad halvasti, peavad väga lugu telesaate diktorist, kelle kõnest on kergem aru saada. Nii suu pealt lugemisega, kui ka häälega kuulamisega. Me mõtlesime ka, et selline stimuleerimine paneks mõtlema ka teisi telesaate tegijaid," ütles Taimla auhinda üle andes.

Mihkel Kärmas ütles ERR-i uudisteportaalile, et selline tunnustus tuli temale üsna ootamatult. "Ma pean pattu tunnistama, et ma ei teadnud üldse, et selline hääletus või konkurss toimub ja siis, kui mulle sellest teada anti, et mind on valitud selliseks kõige selgemaks kõnelejaks, siis tuli see tõesti nagu välk selgest taevast," rääkis Kärmas.

"Loomulikult on tore, kui inimesed tulevad ja toovad sulle raamitud diplomi. Vähemasti on need inimesed sinu peale mõelnud ja võtnud vaevaks sinu poolt hääl anda. Kes saaks selle üle kurvastada," lisas ta.

Vaegkuuljate liit tähistas hiljuti oma 20. tegevusaastat. Selge diktsiooniga teletegijat on liidul plaanis tunnustada ka järgmisel aastal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: