Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Birgit: mulle ei ole veel kohale jõudnud, et see ongi läbi

Birgit Õigemeel
Birgit Õigemeel Autor/allikas: ERR

Eestit Eurovisioonil esindanud Birgit Õigemeel peab suurel võistluskontserdil esinemist elu üheks suuremaks kogemuseks.

"Koju oli väga hea tulla, ma olin väga õnnelik. Tegelikult olid meie jaoks need kaks nädalat tohutu töö. Tohutu töö oli tehtud, tohutu töö käis ka Rootsis," rääkis Birgit "Terevisioonis".

Täna on Birgitil vaja veel intervjuusid anda, kuid seejärel on Eurovisioon tema jaoks möödanik, vähemalt selleks aastaks. Suurele võistlusele tagasi vaadates on Birgit rahulolev.

"Kohati mul ei ole kohale jõudnud veel, et see ongi läbi. See kaks kuud oli kõige olulisem asi minu elus üldse. See oli seda väärt. See kolm minutit seal laval ületab kõik ootused. See oli võrratu tunne, kui sa sinna lavale lähed ja tead, et sind vaatavad sajad tuhanded inimesed. Sellist tunnet saab väga vähestes kohtades tunda," muljetas Birgit.

Birgit tõdes, et kohati tundis ta ka pettumust. "Meil oli neid hetki, kus oli pettumuse tunne ka, eriti siis, kui väga pikalt seisis tabelis ees null. Mõtlesime, et kas tõesti on võimalik, et teeme ajalugu ja lõpetame nulliga."

Siiski ei jäänud nulliring lõplikuks ning Birgit tõi Eestile Eurovisioonilt 20. koha. Tagasi vaadates on ta sellega rahul. "Kahekümnes koht oli siiski suurepärane. Ja teha suurriikidele ära, see oli meie jaoks väga suur asi."

Samuti oli ta valmis selleks, et hindamisel arvestatakse väga paljusid erinevaid asjaolusid. "Oli palju häid lugusid ja häid lauljaid. oli muidugi ka lugusid, kus oli show esikohal. Seal loebki kogu kompott. Loeb ka vahel see, mis riigist sa oled. Inimene, kes sinna läheb, on sellega juba arvestanud."

Birgit on õnnelik, et kogu Eurovisiooni võistluse eelsel perioodil oli tal palju toetajaid. "Minu jaoks oli kõige olulisem laulda see lugu ka eestlaste südamesse ja ma loodan, et ma sain sellega hakkama."

Toimetaja: Silver Kuusik, Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: