Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKSLUSIIV: The Corrsi liige Sharon ootab Eesti kontserti põnevusega

Sharon Corr esinemas Isle of Wight festivalil.
Sharon Corr esinemas Isle of Wight festivalil. Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kunagise menubändi The Corrs liige ning praegune sooloartist ja telesaate “The Voice of Ireland” kohtunikutoolil istuv Sharon Corr annab juunis kontserdi ka Tallinnas ning rõõmustab ise selle üle väga.

“Ma tulen esimest korda Eestisse ja olen selle üle väga elevil. Ootan juba väga, et kõike näha,” rõõmustas Sharon Menule intervjuud andes. Meile lähimad riigid, kuhu lauljanna varem sattunud on, piirduvad Soome ja Poolaga ning ka seekord on tegemist selle suve ainsa kontserdiga Põhja-Euroopas ja Baltikumis.

Kuna Sharon plaanib lisaks 15. juunil Rock Summeril toimuvale kontserdile tulla kohale paar päeva varem ka proovi tegema, tähendab see, et tal jagub piisavalt aega ka Tallinnaga tutvumiseks. “Kindlasti tahan seda teha. Ma arvan, et on tõeline raiskamine sõita kuskile kohale ja ise seda paika mitte näha.

The Voice” aitab staarigeeni määrata ka inimest nägemata

Paljudes riikides üle maailma suurt populaarsust võitnud talendiotsingu saade “The Voice” otsib noori andekaid lauljaid. Saadeformaadi eripäraks on asjaolu, et kohtunikud ei näe lauljat esimesel ettelaulmisel, vaid istuvad seljaga tema poole ning peavad vaid hääle põhjal otsustama, kas inimeses on piisavalt potentsiaali.

“See võib kõlada küll kummaliselt, kuid sa kuuled inimese artistiks sobivust tema häälest. Paljud rokimaailma jumalad ei ole just kaunimad inimesed. Ma ei nimetaks näiteks Mick Jaggerit eriliseks iluduseks, kuid tema hääles on imelist unikaalsust ning ta on hämmastav talent nii laulja kui ka esinejana. Mina jaoks ongi põhiline, et sa võid kuulda artistlikkust, kui keegi laulab. Sa kuuled nende võimekust lauljana ja samas kuuled ka nende võimekust olla eriline ja silmapaistev,“ selgitas Sharon ning lisas, et selline pimekatse on tema arvates ideaalne viis uue artisti leidmiseks, kuna järeldusi ei tehta vaid välimusest lähtudes.

Sharoni arvates on „The Voice“ noortele lauljatele tunduvalt sõbralikum formaat kui Eestiski tuntud

„The Idol“ („Eesti otsib superstaari“) või „The X-Factor“. „Kui telesaade keskendub inimeste alandamisele publiku ees, on see minu meelest odav ja see ei meeldi mulle,“ rääkis lauljanna, kes enda sõnul eelistab igal alal kvaliteeti, seda ka oma muusika juures.“Nad ei keskendu muusikale, vaid tsirkusele. Teevad seda selleks, et inimeste üle naerda.“

Eurovisioonile noori lauljaid ei saadaks

Praegu käimasolevale Eurovisiooni nädalale Sharon enda sõnul kaasa ei ela. „Ma tean, mis see on, kuid ei jälgi seda. See ei huvita mind muusikaliselt eriti, kui päris aus olla,“ sõnas Sharon ning lisas, et enda juhendatavatele noortele saatest „The Voice“ ta antud lauluvõistlust küll ei soovitaks. „Mul on küll teatav respekt selle suhtes, kuid ma siiski ei arva, et see on märkimisväärse viis karjääri tegemiseks. Ma soovitan tavaliselt asju, mis mind ennast inspireerivad, see ei ole üks nendest.“

Pigem ütleb Sharon oma juhendatavatele, et tuleb kirjutada ise muusikat, mängida nii palju kui võimalik, otsida plaadileping ning töötada ennast ise päris algusest üles. Kellegi teise lugude esitamine Eurovisioonil ei ole tema arvates päris see õige suund, kuid samas oli ta kindel, et on inimesi, kellele just selline formaat sobib.

Pärast The Corrsi saab vendade-õdedega suhelda nagu normaalne perekond

Maailmas 16 aasta jooksul peadpööritavat edu nautinud ja mitmeid auhindu võitnud The Corrs, mis koosnes kolmest õest ja ühest vennast, on nüüdseks laiali läinud, kuid Sharoni sõnul tähendab see, et nad saavad lõpuks suhelda nagu normaalne perekond. Koos pole nad enam laulnud aastaid, seda isegi mitte koduses õhkkonnas, küll aga on näiteks nii Jim kui ka Caroline vahel mõnel Sharoni soolokontserdil üles astunud.

„Nüüd on kõik palju normaalsem, oleme palju rohkem normaalse perekonna moodi. Me olime küll imelises olukorras, kuid see oli siiski imelik. See ei ole normaalne, et lahkud kodust kõigiga koos ja teed karjääri kõigiga koos. See oli veidi keeruline, kuid meid saatis väga suur edu. Suurimaks saavutuseks pean ma seda, et me endiselt räägime veel üksteisega pärast seda kõike,“ naerab lauljanna.

Lisaks telesaates osalemisele ja kontsertidele, valmistub Sharon ka oma teise sooloalbumi väljatulekuks ja maailmaturneeks ning selle kõige kõrval kasvatab koos abikaasaga ka kahte last. Kuidas see võimalik on? „Ma pean ütlema, et olen tõesti hetkel väga väsinud,“ tunnistab Sharon naljatades ning tunnistab, et võtab vahel liiga palju korraga ette. Samas on pidev rakkes olemine tema loomuses ning teisiti ta ei oska. „Mul on väga mõistev abikaasa, kellel on küll ka tihti kiire, kuid me toetame teineteist. Seetõttu see ka toimib, kuid vahel on olukord ikka päris pöörane,“ tunnistab ta ise. „See vajab väga avatud mõtlemist!“ Sharoni arvates tuleb siiski elul sarvist haarata ja kõigega kaasa minna.

Tahaks lava jagada Robert Plantiga

Oma suureks eeskujuks peab Sharon Joni Mitchelli, kes on üks väheseid, kelle muusikat ta peale enda oma samuti esitab ning mis teda tõeliselt inspireerib. Kui oleks aga võimalus, siis sooviks ta lava jaga Robert Plantiga. „Minu jaoks see, mida Joni Mitchell ja Led Zeppelin tegid... nad rääkisid tõesti südamest ja olid kirglikud inimesed. Nad ei eitanud seda, kes nad olid ja mõjusid tõeliselt inspireerivalt.“

Oma suurimaks unistuseks tänasel päeval peab Sharon Corr võimalust olla kõiges nii hea kui ta vähegi suudab. „Emana unistan, et ka mu lapsed saaksid anda parima kõiges, mis nad suudavad. Ma arvan, et kui usud, et su unistused täituvad, siis see ka juhtub, sest sa järgid ja püüdled nende poole. Ma ei usu, et saavutame elus midagi lihtsalt istudes ja oodates. See, millest me unistame, on see, mis meist saada võib ning me peame sinna püüdlema!“

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: