Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata: Lavaka tudengite Ühe Õhtu Kvarteti etteaste

Muuseumiöö raames toimuvad käesoleval nädalal avalikus linnaruumis mitmed performance´id teemal "Öös on inimesi". Esimesena tegi oma etteaste EMTA lavakunstikool Tallinna vanalinna muusikamaja hoovi Kohvicumis, kus astus üles Ühe Õhtu Kvartett.

Kooslus tekkis juba 2010. aasta kevadel seoses koolipeol ülesastumisega. Nii see kivi veerema läks ja nüüdseks on tegemist iseseiseva, oma repertuaariga vokaalinstrumentaalansambliga.

1930.-1940. aastate lööklaule on eelnevalt mänginud ka sellised kooslused nagu Amor Trio ja Modern Fox.

Kvartetti kuuluvad: EMTA lavakunstikooli näitlejaeriala 1. kursuse tudengid Karmo Nigula, Ott-Henrik Raidmets, Jonathan Peterson, Tallinna Linnateatri näitleja Kristjan Üksküla, Tallinna vanalinna hariduskolleegium teatriklassi abiturient Joonas Mattias Sarapuu ning näitleja ja hariduskolleegiumi lavakõne õppejõud Tõnis Rätsep.

"Mõte on tekitada sünergia mineviku ja tuleviku vahel - muuseumid kui minevikku ja kogetud väärtusi säilitavad organisatsioonid ja noored kui tulevikku vaatavad ja uusi tõekspidamisi kandvad, uue ühiskonna loojad," selgitas etteastete tausta Muuseumiöö koordinaator Maarja Aigro.

Muusemiöö on üleeuroopaline üritustesari, millest Eesti võtab osa viiendat aastat. 2013. aastal toimub 36. üleeuroopaline Muuseumipäev 18. mail.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: