Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjandusuhinna "Esimene samm" laureaadid on Lauri Leet ja Marie Verdei

Kirjanik ja literaat Berk Vaher aitas valida kirjandusauhinna laureaate
Kirjanik ja literaat Berk Vaher aitas valida kirjandusauhinna laureaate Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kirjandusfestivali Prima Vista eelsündmusena raamatu ja roosi päeval üle antud kirjanduspreemia "Esimene samm" läks sel aastal kahe laureaadi vahel jagamisele.

Läinud aastal perioodikas avaldatud ilukirjanduslike debüütide eest pälvisid preemia Lauri Leet Müürilehes ilmunud luuletustega ning Marie Verdei (Mari Vallik) Rõhus trükivalgust näinud lühijuttudega.

Tänavusele "Esimese sammu" konkursile esitati kokku 12 statuudile vastavat kandidaati. Esitatud tekstide seas oli nii luulet kui ka proosapalu, mis ilmusid 2012. aasta jooksul ajakirjades Värske Rõhk, Eesti Naine ning ajalehes Müürileht.

Žüriiliikme Triin Ploomi sõnul selgelt eristuvat favoriiti ei olnud, kuid mitme tugevatasemelise kaastöö tunnustamiseks otsustati tänavu auhinda erandkorras poolitada.

Otsuse auhinna määramise kohta tegi viieliikmeline ekspertžürii, mille koosseisu kuulusid tänavu TÜ eesti kirjanduse doktorant Krista Ojasaar, kirjanik Hannes Varblane, kirjanik ja literaat Berk Vaher, Eesti kirjanduse seltsi juhatuse liige ja kultuurisündmuste korraldaja Triin Ploom ning "Esimene samm" 2012. aasta laureaat Silvia Urgas.

Aastal 2007 MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia "Esimene samm" abil soovitakse edendada Eesti kirjanduselu.

"Esimese sammu" preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelneva aasta jooksul perioodikas avaldatud. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: