Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linnavalitsuse netikommentaator: pean kogu aeg reageerima (video)

Kalle Klandorf nõunik Jelena Kalbinaga
Kalle Klandorf nõunik Jelena Kalbinaga Autor/allikas: ERR

Tallinna linnavalitsus otsustas täna tuua rahva ette ühe oma anonüümse netikommentaatori ülesandeid täitva ametniku - abilinnapea Kalle Klandorfi nõuniku Jelena Kalbina, kes paljastas veidi oma töö iseloomu ja mõtteid.

"Paraku on nii, et ma ei oska täpselt öelda, kui paljude artiklite juures ma kommentaare avaldanud olen, võib olla on Eesti Ekspressil parem ülevaade. Minu üks tööülesannetest on tõesti hoida end kursis veebis ilmuvate uudistega ja suhelda kodanikega läbi uudistekommentaaride," ütles Kalbina tänasel erakorralisel pressibriifingul, mis kutsuti kokku seoses Eesti Ekspressis avaldatud vastavateemalise artikliga.

"Iga tund ilmuvad mingid huvitavad uudised ja me peame kogu aeg reageerima ning see reageerimine peab olema asjakohane ja õigeaegne," jätkas Kalbina oma sõnavõttu.

"Kommentaari lisamine ei ole ju seadusevastane. Kui ma tõepoolest näen, et keegi on kirjutanud teadlikult midagi valesti ja mina parasjagu oman õiget informatsiooni, siis ma leian, et minu kohustus on öelda, kuidas asjad tegelikult toimuvad," lisas abilinnapea nõunik.

Kalbina märkis, et käesoleval nädalal on ta olnud päris laisk, kuna "teede [Kalle Klandorf vastutab Tallinnas teede heakorra eest - toim.] kohta ei olnud eriti uudiseid ja midagi ei ole väga kehvasti kirjutatud".

Kalbinal tuli vastata ka ajakirjanike küsimusele, miks ta ametnikuna eelistab kirjutada kommentaare anonüümselt ja tema selgitus kõlas järgmiselt: "Oma nime all kommenteerimine on seotud ebamugavustega: kirjutada oma nimi ja perekonnanimi - see võtab pikalt aega. Mul on palju tööd ja ma ei viitsi palju aega kulutada kommenteerimisele. Kui keegi ei kirjuta oma nime alla, siis miks mina pean seda tegema?!".

Nende sõnadega Kalbina esinemine pressiüritusel ka lõppes ning hiljem talle enam ajakirjanike ees sõna ei antud ja keelati ka intervjuude andmine.

Eesti Ekspress kirjutas täna, et Tallinna linnakantselei arengukavade osakonna peaspetsialist Triin Lukk on koostanud umbes kümnele ametnikule valvekorrad. Kolmetunnise valvekorra ajal tuleb jälgida ajakirjandust ja ka kommenteerida.

Ekspressi andmeil on sel aastal kirjutatud juba 3000 kommentaari ning innukamate ametnike nädalatöö on 150-180 kommentaari.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: