Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mai Mikiver: olen ETV muuseumi vanim eksponaat

ETV 55. sünnipäeval oli ka Mai Mikiver (paremal)
ETV 55. sünnipäeval oli ka Mai Mikiver (paremal) Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Äsja tähistas oma 80. sünnipäeva ETV muuseumi assistent Mai Mikiver, kes teab Eesti Televisiooni ajaloost kõike.

"Kümme aastat tagasi, kui ma olin valveadministraator, peeti mind liiga vanaks ja mulle toodi ette kiri, et sa oled töölt vabastatud, kuna sa oled liiga vana," ütles Mikiver ETV saates "Prillitoos" ning lisas, et seepeale koguti kümneid allkirju ja võideldi tegusa naise eest.

Pärast suurt võitlust saigi Mikver valida, kas jääda valveadministraatoriks või asuda tööle muuseumisse. "Ma valisin muuseumikoha, et olla kõige vanem eksponaat," naljatas Mikiver.

ETV 50 aastapäeval 2005. aastal tehti muuseumiruum korda ning vahetult enne seda läkski naine sinna assistendiks. "Siin on kogu aeg olnud põhimõte, et inimestele, eriti noortele tuleb selgitada seda minevikku, kuidas televisioon on alanud ja sellepärast viin ma siin läbi ka neid ekskursioone," ütles ta.

Mikiveri kinnitusel on muuseumisse oodatud kõik huvilised, nii lasteaialapsed kui pensionärid. "Alguses pani väga imestama, kuidas külastajad vaimustusega suhtusid, mis siin telemajas on," rääkis naine.

Tema hinnangul on ekskursioonide tegemine tasuv töö ning pakub talle rõõmu. "Nad on enamus kõik rahul sellega, mis ma teen, nad kiidavad ja ma olen kõrvust tõstetud, see on suurim töötasu," lausus Mikiver.

Paljud muusikud mäletavad Mikiveri hoopis muusikakooli matemaatikaõpetajana, mis on tema jaoks ka õpitud amet. Tänu heale sportlikule vormile andis ta ka kehalist kasvatust.  Praegu jookseb Mikiveril televisioonis juba 45 aasta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: