Priimägi: "Tallinna manuaal" on kasutu kirjandus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Linnar Priimägi kritiseeris "Tallinna manuaali" ning ütles, et tegu on eluvõõra teatmikuga, mille peale on mõttetult raha raisatud.

"Mulle tundub, et see manuaal on kokku pandud lihtsalt selleks, et ära kulutada mingi rahvusvaheline rahasumma ja koostada üks niisugune raamat, mille lugemisest, uskuge mind, ei ole mitte kellelgi mitte mingit kasu peale nende autorite, juristide, akadeemikute endi," rääkis kunstiteadlane saates "Terevisioon", kus ta koos psühhiaatri Jüri Ennetiga tänaseid ajalehti kommenteeris.

"Mina õpetan ülikoolis propagandatehnikaid ja seetõttu see sõna "manuaal" tekitab minu jaoks kohe sellise äreva tunde, et on mingi käsiraamat välja mõeldud. Nüüd õpetatakse, et kuidas pidada kübersõdasid. Aga siis tuleb välja, et mingi rahvusvaheline akadeemikute seltskond on kokku kogunenud ja teinud ühe koguteose pealkirjaga "Tallinna manuaal", mille kohta mina ütleksin Goethe sõnadega: "Hall, sõbrake, on kõik teooria, kuid haljas elu kuldne puu"," rääkis Priimägi.

Priimägi polnud rahul järeldusega, et pronksiöö kogemusest pole midagi õppida "sest sõjaolukorrani asi ei jõudnud. Selle manuaali puhul oleksin mina tahtnud teada, millised on sõjaolukorra tunnused." Priimägi selgitas, et on vahe külma ja kuuma sõja vahel, kusjuures külma sõda peetakse inforelvadega, majandusrelvadega ja psühholoogiliste relvadega.

"Sõltub sellest, mida me sõjaks peame. Antiikfilosoofid ütlesid, et sõda käib alati hea ja kurja vahel. Armastuse ja vihkamise vahel käib sõda," sõnas Priimägi.

"Tallinna manuaal" kujutab endast raamatut, kuhu on koondatud kahekümne rahvusvaheliselt tuntud eksperdi käsitlused kübersõja ja küberkaitse kohta. Raamatut toetas NATO küberkaitsekeskus ning seda esitleti eelmisel reedel Londonis. Eesti Päevalehe artiklit, mida Priimägi kommenteeris, saab lugeda siin.

Toimetaja: Kärt Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: